Cegiełki Wdzięczności

Nasza ponad 800-letnia Katedra Opolska pięknieje. A dzieje się to dlatego, że wiele osób włączyło się w różnoraki sposób w jej renowację. Wchodząc do wnętrza zachwyca jej piękno i majestat. Rusztowania zniknęły, a historię jej dziejów widać teraz w odsłoniętych murach. W przeszłości pożary nigdy nie zdołały jej całkowicie zniszczyć i za każdym razem podnosiła się wsparta rękami tych, którzy widzieli w niej tętniące serce miasta. 

Podobnie jest i dzisiaj. Gdy zdecydowano się na jej całkowitą renowację nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy zechcieli wesprzeć to historyczne dzieło. Od 2015 roku wielu hojnych darczyńców wspiera choćby i "wdowim groszem" regotyzację Katedry w Opolu. Dlatego też członkowie Kapituły Odnowy Katedry, nie mogąc jednak zaprosić wszystkich, postanowili podziękować choćby niektórym, za ten nieoceniony wkład. Spotkanie odbyło sie w Katedrze, przed Świętami Bożego Narodzenia 2019 roku, gdzie biskup ordynariusz Andrzej Czaja, wraz z przedstawicielami Kapituły, wręczył tzw "Cegiełki Wdzięczności" wraz z certyfikatem poświadczającym ich nadanie.

Każda z "Cegiełek" zawiera maleńki odłamek cegły pozyskany ze ściany Katedry podczas prac renowacyjnych. Ma on przypominać, że choć jedna cegła sama domu nie stworzy to jednak każda jest tak samo ważna i ma swoje konkretne miejsce w strukturze każdej budowli.   

 Z całego serca dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób - materialnie, bądź duchowo - przyczynił się do jej obecnego wyglądu.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Koncert na rzecz Katedry

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki!

Urszula i jej akustyczne trio,

a także Anna Maria Mbayo z repertuarem piosenek Czesława Niemena

to atrakcje koncertu charytatywnego na rzecz opolskiej katedry,

który odbędzie się w niedzielę 27 października w auli Wydziału Teologicznego UO.

Koszt Biletów-cegiełek to odpowiednio: 30, 40 i 60 zł.

Od poniedziałku można je kupić w trzech punktach: kancelarii parafii katedralnej, w furcie opolskiej Kurii Diecezjalnej oraz portierni Wydziału Teologicznego UO.

Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz renowacji opolskiej katedry.

Telefon do kontaktu 664 477 422.

Szczegółowe informacje http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/aktualnosci/658-urszula-wystapi-dla-opolskiej-katedry 

Urszula.jpg

Milion dla Katedry

28 sierpnia 2019 Zakład Komunalny w Opolu przekazał dotację w wysokości 1 miliona złotych na wsparcie remontu Katedry. Jest to ogromna pomoc gdyż wciąż trwają prace we wnętrzu Katedry przy renowacji filarów północnych oraz na ścianie prezbiterium. Spotkanie i wręczenie symbolicznego czeku odbyło się w Ratuszu.

 

 

Koncert DŻEM i Ani Deko

 

To był wspaniały wieczór, a mróz na dworze nie osłabił zapału fanów dobrej muzyki. Prezentujemy kilka zdjęć by przypomnieć atmosferę tego wydarzenia:

KONCERT na rzecz Odnowy Katedry Opolskiej!

Serdecznie zapraszamy na koncert styczniowy! 

Zaproszeni goście to zespół DŻEM i Ania Deko. Cegiełki są do nabycia w budynku Sądu Biskupiego Kurii Opolskiej przy ulicy Książąt Opolskich 19; kancelarii parafialnej Katedry: Plac Katedralny 2 oraz na Wydziale Teologicznym: ul. Drzymały 1a.

Cegiełki możan zakupić w cenie: 60 zł, 50 zł, i 30 zł (cena zależy od bliskości do sceny). 

Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie: https://www.opole.pl/wydarzenie/koncert-charytatywny-na-rzecz-opolskiej-katedry/ 

IMG 20190104 WA0000

 

Koncerty na rzecz odnowy Katedry!

Już minęło trochę czasu od ostatniego koncertu na rzecz odnowy Katedry Opolskiej. Chcemy je przypomnieć, żeby dać przedsmak kolejnego koncertu, który odbędzie się już wkrótce, w styczniu. Tylko czekać. Zapraszamy serdecznie. Wszystkie informacje pojawią się na stronie już niedługo.

http://katedraopolska.pl/aktualnosci/47-2017/194-wielcy-arty%C5%9Bci-dla-naszej-katedry.html 

http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/aktualnosci/524-koncert-tgd-kukulskiej-i-cello-brothers-na-rzecz-katedry

Ważna informacja - można przekazać 1% podatku z tego co i tak prawnie należy do Państwa Polskiego ale może być naszą decyzją użyte inaczej! 

http://katedraopolska.pl/aktualnosci/47-2017/180-wa%C5%BCna-informacja.html

Pozdrawiamy świątecznie, życząc wielu łask Bożych od Nowonarodzonego Jezusa. 

Dotacja na odnowę Katedry

Dnia 26 listopada 2018 roku w Kurii Diecezjalnej w Opolu, w obecności biskupa opolskiego Andrzeja Czai, prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego oraz zaproszonych gości Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła wraz z Członkiem Zarządu Województwa Opolskiego Szymonem Ogłazą oraz ks. Waldemarem Klingerem, proboszczem parafii katedralnej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, podpisali umowę o przyznaniu dotacji na renowację Katedry Opolskiej. Wysokość dotacji wynosi 1 200 000,00 zł. przy wkładzie własnym parafii w wysokości 800 000,00 zł. 

Więcej
Do góry