Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 
 
14 sierpnia – XX NIEDZIELA ZWYKŁA
 
- W związku z pracami renowacyjnymi w naszej katedrze, a konkretnie przy instalacji ogrzewania podłogowego i wymianie posadzki, jesteśmy zmuszeni na kilka miesięcy przenieść się do kościoła św. Sebastiana, gdzie od wtorku (16.08) będą sprawowane wszystkie MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA W NIEDZIELĘ I DNI POWSZEDNIE . HARMONOGRAM MSZY ŚWIĘTYCH ZAMIESZCZONY JEST NA OSTATNIEJ STRONIE GAZETKI. SAKRAMENT POKUTY BĘDZIE ODBYWAŁ SIĘ W KOŚCIELE OJCÓW FRANCISZKANÓW. Wszystkie prace polecamy Waszej modlitwie, kochani Parafianie, i prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji. 
- Kolekta gospodarcza przeznaczona jest na renowację naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary, także te na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.
- 12.00 – Msza św. w intencji rocznych dzieci. 
- 17.45 – Różaniec z prośbą o trzeźwość w naszych rodzinach oraz w parafii. 
 
15 sierpnia – poniedziałek * UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP.
 
- Msze Święte w porządku niedzielnym. Nie będzie popołudniowego nabożeństwa.
- W czasie każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
- Kolekta na utrzymanie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Bóg zapłać 
za złożone ofiary.
- O godz. 8.30 z placu przy kościele św. Jacka w Opolu wyruszy strumień opolski Pieszej Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy na pielgrzymi szlak. 
- Zachęcamy również do podjęcia duchowego pielgrzymowania oraz słuchania audycji 
i nabożeństw ze szlaku pielgrzymkowego w naszym diecezjalnym radiu Doxa.
- W sierpniu nie będzie nabożeństw Ogrody Pana.
 
16 sierpnia – wtorek   
 
- 17.45 – różaniec w intencji dzieci i młodzieży.
 
20 sierpnia – sobota  
 
Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora kościoła
 
- 7.00 – Modlitwa za wstaw. MB Opolskiej z prośbą o zachowanie tożsamości chrześcijańskiej w Europie i naszej Ojczyźnie (dziesiątka różańca św.).
- 17.45 – Nieszpory Maryjne.
 
21 sierpnia – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
 
- Msze św. niedzielne będą odprawiane w kościele św. Sebastiana w nowym porządku (plan na ostatniej stronie gazetki).
- Kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary, także te przeznaczone na renowację naszej świątyni.
- 11.00 – Msza Święta w intencji małżonków jubilatów Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
- 17.45 – Różaniec z prośbą o trzeźwość w naszych rodzinach oraz w parafii.
 
 
- Przystępujemy do remontu posadzki w naszej katedrze. W związku z tym trzeba zdemontować wszystkie ławki i podesty oraz powynosić rzeczy ruchome. Dlatego 16–17 sierpnia zapraszamy do pomocy wszystkich chętnych mężczyzn na godz. 9.00. 
 
- Zmieniły się godziny dyżurów w konfesjonale. U ojców franciszkanów od poniedziałku do soboty spowiedź w godz. 7.00–11.00 i 17.00–19.30. W niedzielę 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz w trakcie Mszy św., dopóki będą penitenci.
 
- Istnieje możliwość pielgrzymki autokarem na Mszę św. wieńczącą opolską pielgrzymkę (chodzi o Mszę św. w sobotę o godz. 10.00 na jasnogórskich błoniach). Pozostało jeszcze 
10 wolnych miejsc. Koszt wynosi 50 zł. Wyjazd odbędzie się w sobotę (20.08), o godz. 7.00, z placu katedralnego. Serdecznie zapraszamy!
 
- Grupa modlitewna ojca Pio, działająca przy kościele oo. franciszkanów, zaprasza na rekolekcje z o. Pio. Rozpoczęcie rekolekcji w sobotę 20.08.2022, o godz. 9.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Opolu-Winowie. Konferencje głosić będzie o. Robert Krawiec OFM.
 
- Duszpasterstwo Młodych „Ławka” przygotowało ofertę wydarzeń wakacyjnych dla młodzieży. (1) Domówki – spotkania w małym gronie (od niedzieli do soboty); kolejne zaplanowano w dniach 21–27 sierpnia. Ich celem jest tworzenie więzi przez bycie ze sobą 
i codzienne prace domowe. (2) Otwarte Czwartki – kolejny w czwartek 25 sierpnia – to spotkania z ciekawymi gośćmi na wspólną modlitwę i rozmowy. (3) Zakończenie wakacji w Kurniku (Góra św. Anny) – w dniach 29–30 sierpnia odbędzie się modlitewne spotkanie młodzieży połączone z koncertami, okazją do spotkań ze sobą i ciekawymi gośćmi. Szczegóły wszystkich wydarzeń oraz zapisy na stronie www.lawka.org
 
- Ojcowie benedyktyni w Biskupowie zapraszają 17 sierpnia 2022 r. o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji ks. Krzysztofa Grzywocza w 5. rocznicę jego zaginięcia. Po Eucharystii, której będzie przewodniczył o. Sławomir Badyna OSB, odbędzie się spotkanie przy kawie.
 
- Duszpasterze parafii  św. Jacka w Opolu zapraszają w sobotę 20 sierpnia o godz. 19.00 do kościoła św. Jacka w Opolu na misterium pt. „Tajemnica Eucharystii”, przygotowane na podstawie wizji boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. Misterium zaprezentuje „Grupa 25+” oraz chór „Gaudium” z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku (diecezja tarnowska).
 
- W sobotę 3 września w sanktuarium na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Kobiet. 
W programie: 9.30 przywitanie i konferencja, 10.30 różaniec w intencji kobiet, 11.00 Msza św. w intencji kobiet, 12.00 przerwa obiadowa, 14.00 nabożeństwo ku czci św. Anny. Gościem spotkania będzie ks. Paweł Landwójtowicz.
 
Do góry