Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 marca – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
- Kolekta przeznaczona na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary!
- 14.00 – gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w kaplicy św. Anny.
- 17.45 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

27 marca – poniedziałek
- 17.45 – modlitwy apostolstwa dobrej śmierci.
- 20.00 – nabożeństwo w Ogrodach Pana.

28 marca – wtorek
- 17.45 – różaniec w intencji dzieci i młodzieży

30 marca – czwartek
- 17.00 – ostatnie nabożeństwo drogi krzyżowej dla uczniów szkół podstawowych.

31 marca – piątek
- Nabożeństwa drogi krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godzinie 8.00, o 17.45 lub o 20.00 – droga krzyżowa dla zabieganych. Uczestnictwo w nabożeństwie daje nam możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Przywilejem naszej świątyni jest uczestniczenie w rozważaniach drogi krzyżowej w obecności relikwii drzewa Krzyża św.

1 kwietnia – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
- 7.00 – modlitwa za wstaw. MB Opolskiej z prośbą o zachowanie tożsamości chrześcijańskiej w Europie i naszej Ojczyźnie (dziesiątka różańca św.) oraz akt ponowienia zawierzenia się opiece Matki Bożej.
- 9.00 – przedświąteczne odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
- 17.45 – Z Maryją – Matką Zbawiciela w drodze przez Wielki Post.

2 kwietnia – NIEDZIELA PALMOWA
- Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Tradycyjnie w tym dniu na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm, które przypominają radosne przywitanie Jezusa, zgotowane przez mieszkańców Jerozolimy. O godz. 12.00 uroczysta Eucharystia, sprawowana pod przewodnictwem ks. Biskupa, rozpocznie się od poświęcenia palm na placu przed domem biskupim, skąd procesyjnie udamy się do kościoła św. Sebastiana. Uczestnicy tej Mszy św. gromadzą się przed domem biskupim.

- Kolekta przeznaczona na utrzymanie seminarium duchownego i pozostałych instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za złożone ofiary! Przed kościołem zbiórka do skarbon na kwiaty do Bożego Grobu.
- 9.00 – Msza św. w kaplicy św. Anny w Zakrzowie (pierwsza niedziela miesiąca).
- 14.00 – gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w kaplicy św. Anny.
- 17.45 – OSTATNIE GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

 

- Dziś nasza młodzież będzie rozprowadzać z tyłu kościoła paschaliki i świece wielkanocne. Bóg zapłać za podjęcie inicjatywy.

 

- Dziś o 14.00 będzie miało miejsce spotkanie dla małżonków w kryzysie. Zaś za tydzień (2 kwietnia) odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

 

- W środę o godz. 19.15 zapraszamy na ostatnią w tym roku KATECHEZĘ DLA WSZYSTKICH DOROSŁYCH. Temat ostatniego spotkania brzmi: Czy Kościół prześladował wiernych? O sprawach tajnych, ścisłych i poufnych.

 

- W kancelarii i zakrystii można składać wypominki za naszych bliskich zmarłych, za których modlimy się podczas nabożeństw drogi krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.45.

 

- W Niedzielę Palmową (2 kwietnia) o 19.30 odbędzie się droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie przy kościele oo. Franciszkanów (od strony furty), a zakończenie w kościele pw. św. św. Ap. Piotra i Pawła. Zarezerwuj sobie czas!

 

- ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. będzie miała miejsce w sobotę 15 kwietnia w dwóch grupach (godz. 10.30 – PSP 7 i 8 oraz godz. 12.00 – PSP 21 i TAK).

 

- W dniach 31 marca–2 kwietnia br. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny odbędą się rekolekcje pod nazwą Ładowarka dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a także młodzieży, która już ten sakrament przyjęła. Szczegóły u ks. Patryka.

 

- Zapraszamy chętne i muzykalne osoby (szczególnie mężczyzn) do śpiewania w chórze katedralnym. Próby odbywają się w środy i piątki w godz. 17.30–19.00 na I piętrze domu katechetycznego. Telefon kontaktowy: 77 474 55 36

 

- Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na warsztaty tworzenia palm wielkanocnych. Spotkanie odbędzie się w piątek (31 III) w godz. 16.00–18.00 oraz w sobotę (1 IV) w godz. 10.00–12.00. Prosimy o przyniesienie gałązek bukszpanu itp.

 

- W ramach inicjatywy Noc konfesjonałów w kościele pw. św. Michała Archanioła (Opole-Półwieś) okazja do spowiedzi w Wielki Piątek od godz. 20.00 do godz. 23.00.

 

SPOWIEDŹ W KOŚCIELE OO. FRANCISZKANÓW
Przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego pojednajmy się z Bogiem i bliźnimi!
Na czas renowacji katedry dyżur w katedralnym konfesjonale został przeniesiony do kościoła oo. Franciszkanów. Okazja do spowiedzi świętej przed Mszami św. oraz cały dzień od 9.00 do 19.00.
W czasie uroczystych nabożeństw Triduum oraz w oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie okazji do spowiedzi św!

 

Do góry