Bez waszej pomocy nie przetrwamy

on 03 kwiecień 2020
Utworzono: 03 kwiecień 2020

Niespodziewana pandemia koronawirusa wyludniła nie tylko ulice, ale i nasze Kościoły. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie tylko wiele firm, ale i rodzin staje przed widmem wielkich trudności finansowych. Także i nas jako wspólnotę parafialną dotyka brak normalności w sprawowaniu liturgii oraz trwoga utrzymania pracowaników, którzy służą naszej wspólnocie swoją pracą i uregulowania należnych opłat. Pieczy naszej katedralnej parafii podlegają następujące budynki: katedra, kościół św. Sebastiana, kościółek św. Anny w Zakrzowie, Dom parafialny, plebania. Tylko na same opłaty potrzebujemy około 25 tys. złotych miesięcznie na prąd, wodę, ubezpieczenia, kanalizację, śmieci, gaz (m.in. ogrzewanie katedry), ciepło (ECO), comiesięczny podatek od posługi kapłańskiej dla Urzędu Skarbowego, telefon, internet itp. Trzeba podkreslić, że historyczną renowację naszej katedry finansujemy z kwot pozyskanych z różnych projektów dedykowanych wyłącznie na opisany cel, dlatego w żadnym wypadku nie możemy tych środków wykorzystać na utrzymanie parafii.

Tak więc zakres naszych powinności finansowych jest ogromny. W związku z tym zwracamy się do Was, naszych Parafian, gości nawiedzających naszą świątynię, jak i wszystkich ludzi dobrej woli z gorącą i serca płynącą prośbą o wsparcie finansowe naszej parafii dla ratowania jej bytu.

Jakichkolwiek ofiar można dokonywać w sposób:

1. Przelewem na nasze konto parafialne Nr 97 1020 3668 0000 5702 0096 6911 z dopiskiem: „darowizna na cele kultu religijnego”. Taką ofiarę będzie można odliczyć od podatku.
2. Składając ofiary w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
3. Składając ofiary w którejkolwiek ze skarbon katedralnych.
4. Jeżeli ktoś chce złożyć ofiarę w inny sposób, prosimy o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną.

Bez Waszych ofiar naszą parafię czekają kłopoty finansowe, a w perspektywie dłuższego czasu nawet widmo bankructwa. Nigdy nie zawiedliśmy się na Waszej wrażliwości, dlatego i tym razem ośmielamy się o nią prosić.

ks. proboszcz Waldemar Klinger z wikariuszami

 

Informujemy, że intencje mszalne można zamawiać tradycyjnie w kancelarii parafialnej, telefonicznie 9.00-12.00 i 16.00-18.00 (tel. 77 454 25 79) bądź drogą internetową.

Do góry