Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 października – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
- Kolekta przeznaczona na seminarium duchowne i pozostałe instytucje diecezjalne. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary, zwłaszcza te, które przeznaczacie na renowację katedry.
- Po Mszy św. o godz. 16.00 nastąpi wymiana tajemnic różańcowych.
- 17.45 – nabożeństwo różańcowe.
 
3 października – poniedziałek 
- 17.45 – nabożeństwo różańcowe.
- 20.00 – różaniec dla zabieganych w ramach nabożeństwa uwielbienia w Ogrodach Pana (śpiew, różaniec, adoracja i indywidualne błogosławieństwo).
 
4 października – wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
- W tym dniu przypada odpust u ojców franciszkanów. Pamiętajmy też w modlitwie o Papieżu.
- 17.45 – nabożeństwo różańcowe.
 
5 października – środa – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej
- 17.45 – nabożeństwo różańcowe.
 
6 października – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
- W tym dniu wybrane śpiewy mszalne w języku łacińskim.
- 17.00 – Msza św. szkolna dla dzieci z klas I–VI.
- 17.45 – nabożeństwo różańcowe w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o umocnienie w wierze wszystkich duchownych zwłaszcza pochodzących z naszej parafii.
 
7 października – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – wspomnienie NMP Różańcowej
- Po Mszach św. porannych nabożeństwa do NSPJ.
- 17.45 – nabożeństwo różańcowe.
 
8 października – sobota
- 7.00 – modlitwa za wstaw. MB Opolskiej z prośbą o zachowanie tożsamości chrześcijańskiej w Europie i naszej Ojczyźnie (dziesiątka różańca św.).
- 9.00 – odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną.
- 17.45 – nabożeństwo różańcowe.
 
9 października – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
- W tym dniu odbędzie się liczenie wiernych obecnych na niedzielnej Mszy św. oraz osób przystępujących do Komunii św. (dominicantes i communicantes).
- Kolekta gospodarcza przeznaczona na renowację katedry. Przed kościołem zbiórka do skarbon na Fundację Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo młodzież z ubogich rodzin w dalszej nauce.
- 12.00 – Msza św. w intencji rocznych dzieci. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii do piątku.
- 17.45 – nabożeństwo różańcowe.
 
- Osoby, które zapisały się na wyjazd do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Łagiewnik gromadzą się w najbliższą sobotę (8 października) o godz. 5.15 na placu katedralnym.
 
- W kancelarii można zapisywać się na film pt. Johnny. Jest to film o zmarłym ks. Janie Kaczkowskim, założycielu puckiego hospicjum. Seans odbędzie się w niedzielę, 23 października o godz. 18.30 w kinie Helios. Koszt 14 zł.
 
- Ksiądz Adam wraz ze Wspólnotą Krwi Chrystusa zaprasza na wspólne spotkania, które odbywają się w II i IV piątek miesiąca o godz. 16.00 na plebanii. W każdą III niedzielę miesiąca o 16.00 Msza św. 
z czynnym udziałem wspólnoty.
 
- W związku z nabożeństwami różańcowymi przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego każdego dnia pod zwykłymi warunkami przez osoby modlące się wspólnie w kościele (godz. 17.45), kaplicy i rodzinie. Warunkiem jest odmówienie całego różańca bez przerwy i rozmyślanie tajemnic. 
W kaplicy św. Anny w Zakrzowie różaniec w tygodniu o godz. 17.00, a w niedziele o 14.00.
 
- Nasza marianka Aleksandra Znajda otrzymała z rąk ks. Biskupa wyróżnienie za gorliwą służbę. Zapraszamy dziewczynki od klasy I szkoły podstawowej do grona dzieci Maryi. Więcej informacji 
w zakrystii po Mszach św. lub u siostry Dawidy.
 
- 7 października o godz. 18.30 w Duszpasterstwie Akademickim Resurrexit przy ulicy Drzymały 1c 
w Opolu będzie miało miejsce nabożeństwo i Msza św. w intencji znalezienia dobrego współmałżonka. Po Mszy św. nastąpi spotkanie integracyjne.
 
- Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej organizuje IX MARSZ DLA ŻYCIA I DLA RODZINY, który odbędzie się 9 października 2022 roku w Opolu. Celem przedsięwzięcia jest promowanie wartości życia, rodziny oraz wierności w małżeństwie, dlatego tegoroczne hasło 
w kampanii ogólnopolskiej brzmi: „I ślubuję Ci”. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 
na pl. św. Sebastiana, a zakończy na pl. Wolności piknikiem rodzinnym. Marsz poprzedzi Msza św. sprawowana o godz. 14.00 w kościele św. Sebastiana.
 
Do góry