Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W związku z państwowymi wytycznymi w katedrze na Mszach św. i nabożeństwach mogą się gromadzić wszyscy chętni, ale z maseczkami na twarzy.
Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność za wspieranie nas modlitewne i materialne w tych trudnych czasach. Nasza wdzięczność jest tym większa, gdyż mamy świadomość, że wielu spośród Was przeżywa podobne trudności.

Wakacyjną pomoc zakończył w naszej parafii ks. neoprezbiter Paweł Leżuch. Dziękujemy księdzu Pawłowi za dar duszpasterskiego posługiwania w lipcu. A w sierpniu będzie nas wspierał przez trzy tygodnie ksiądz neoprezbiter Damian Sklorz.

2 sierpnia – niedziela * XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
- Kolekta przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego i innych instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, szczególnie te składane na renowację naszej świątyni. 
- 17.00 – Zmiana tajemnic żywego różańca.
- 17.45 – Różaniec w int. o trzeźwość w naszej parafii i naszych rodzinach oraz o łaskę wytrwania w abstynencji dla tych, którzy weszli na drogę przemiany życia. Modlitwa
o uzdrowienie i suplikacje.

W niedzielę 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. By uzyskać wspomniany odpust, należy spełnić następujące warunki: Nawiedzić kościół, odmówić modlitwę Wierzę
w Boga… i Ojcze nasz, przystąpić do spowiedzi i Komunii świętej oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego Franciszka i nie być przywiązanym do grzechu ciężkiego.
3 sierpnia – poniedziałek
- 20.00–21.00 – Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza zabieganych, na nową formę nabożeństwa uwielbienia w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej katedrze – OGRODY PANA.

4 sierpnia – wtorek *
- 17.45 – Różaniec w intencji młodego pokolenia.

6 sierpnia – czwartek Święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
18.00 – GODZINA ŚWIĘTA – modlimy się o nowe powołania do służby ołtarza, nowych ministrantów, lektorów i gorliwych szafarzy, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych do służby ołtarza z naszej parafii.

7 sierpnia – piątek *
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Według obietnic Pana Jezusa, danych św. Małgorzacie, jego czciciele nie umrą
w grzechu ciężkim. Po Mszach św. porannych i o 18.00 przed Najświętszym Sakramentem ponowienie zawierzenia nas i naszej parafii Najśw. Sercu Pana Jezusa.
- 15.00 – W katedrze Koronka do Miłosierdzia Bożego.

8 sierpnia – sobota
- 8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP prowadzone przez wspólnotę Legion Maryi.
- 17.45 – Nieszpory maryjne.

9 sierpnia – niedziela * XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

- Kolekta gospodarcza jest przeznaczona na renowację naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

- 12.00 – Msza św. w intencji rocznych dzieci. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku
w kancelarii parafialnej.

- 17.45 – Różaniec w int. o trzeźwość w naszej parafii i naszych rodzinach oraz o łaskę wytrwania w abstynencji dla tych, którzy weszli na drogę przemiany życia. Modlitwa
o uzdrowienie i suplikacje.

- W zakrystii lub kancelarii można nabyć: Piasteczka. To pyszne wypieki, które są specjalnością naszej katedralnej parafii. Cena 7 zł. Książkę „Ojcze prowadź”, w której znajdziemy myśli naszego parafianina bł. o. Alojzego Ligudy na każdy dzień roku, z miejscem na własne notatki. Cena książki: 22 zł w miękkiej oprawie, 29 zł
w twardej oprawie. Książka do nabycia w naszej kancelarii parafialnej lub zakrystii. Dochód jest cegiełką przeznaczoną na rzecz renowacji naszej świątyni.

- Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji w dniach 21‒22 sierpnia 2020 r. zapraszają na skupienie pomocne w rozeznawaniu powołania zatytułowane: Czas na przemianę „w głębi” z Jonaszem. Ze względu na ograniczenia epidemiczne liczba uczestniczek w klasztorze jest bardzo ograniczona, dlatego będzie również możliwość uczestnictwa online. Zapraszamy kobiety w wieku 18‒35 lat. Adres naszej strony: www.siostryklauzurowe.pl Adres e-mail, na który należy się zgłaszać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo telefon 77 431 00 68.

- W czasie wakacji z sakramentu pokuty i pojednania w naszej świątyni można skorzystać w następujących godzinach:

Od poniedziałku do soboty: 6.30‒8.00, 9.00‒11.00, 16.00‒18.30;
niedziela przed każdą Mszą św.

- W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Marian Kozioł 70 lat, Kazimierz Radoj 68 lat, Czesława Dąbrowska 88 lat, Maria Sierakowska 89 lat.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Do góry