Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 września – niedziela – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, DOŻYNKI
- Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelką ofiarność.
- 17.45 – Nieszpory niedzielne z adoracją w ciszy.
28 września – poniedziałek – Wspomnienie św. Wacława
- 17.45 – Modlitwy Apostolstwa Dobrej Śmierci.
- 20.00 – nabożeństwo uwielbienia Ogrody Pana. To czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Pamiętaj, z kim przystajesz, takim się stajesz!

29 września – wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- 17.45 – Różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

1 października – czwartek – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – oddajemy cześć Eucharystii i modlimy się o nowe powołania;
Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
- 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana w katedrze.
- 17.00 (św. Sebastian) – Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci.
- 17.45 – Pierwsze nabożeństwo różańcowe w intencji nowych i świętych powołań do służby ołtarza, a także za posługujących i powołanych z naszej parafii (na rozpoczęcie nabożeństwa zastaną poświęcone nowe różańce).

2 października – piątek – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – zachęcamy do zawierzenia Sercu Jezusowemu siebie i swoich rodzin;
Wspomnienie św. Aniołów Stróżów
- Po Mszach św. porannych nabożeństwo ku czci NSPJ.
- 17.45 – Nabożeństwo różańcowe z modlitwami ku czci NSPJ.
- 19.15 – obowiązkowe nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w domu parafialnym.

3 października – sobota – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA – to wezwanie do ponowienia zawierzenia Matce Bożej świata i nas samych
- 8.00 – Męski Różaniec. Msza św. w intencji mężczyzn, przemarsz do kościoła na Górce i przebłagalna modlitwa różańcowa.
- 8.45 – odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii. Prosimy wszystkich o wcześniejsze zgłoszenia w kancelarii.
- 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (rozmyślanie tajemnic różańcowych), a o godz. 17.45 Różaniec (w odpowiedzi na prośbę Matki Bożej z Fatimy, by w pierwsze soboty odmówić Różaniec, przyjąć Komunię św. oraz przez 15 minut rozmyślać nad tajemnicami różańcowymi).

4 października – niedziela – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, DOŻYNKI
- W tym dniu przypada odpust w kościele oo. Franciszkanów.
- Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie seminarium duchownego w Opolu i pozostałych instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za złożone ofiary.
- 10.30 – Msza św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest św., ich rodziców i chrzestnych.
- Po Mszy św. o godz. 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.
- 17.45 – Nabożeństwo różańcowe.

 

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE W NASZEJ PARAFII:

 

Niedziela – sobota: 17.45 w KATEDRZE

RÓŻANIEC DLA ZABIEGANYCH – poniedziałek: 20.00 w KATEDRZE

ZAKRZÓW U ŚW. ANNY – niedziela: 14.00; poniedziałek – sobota: 17.00

- W związku z nabożeństwami różańcowymi przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego każdego dnia pod zwykłymi warunkami przez osoby modlące się wspólnie w kościele, kaplicy i rodzinie. Warunkiem jest odmówienie całego różańca bez przerwy i rozmyślanie tajemnic.
- 5 października (poniedziałek) o godz. 17.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które pragną przygotować się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. w maju 2021 (uczniowie klas III). Serdecznie zapraszamy!
- Spotkanie dla osób, które chciałyby dołączyć do grona wolontariuszy odbędzie się w czwartek (1.10) o godz. 19.15 w domu parafialnym. Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież od klasy VIII wzwyż.
- W piątek (2.10) o godz. 19.30 w kościele św. Sebastiana odbędzie się modlitwa za uchodźców. Modlitwę poprowadzi biskup Andrzej Czaja wraz ze wspólnotą wolontariuszy Domu Nadziei. Zapraszamy!
- W kancelarii i zakrystii są do nabycia Piasteczka oraz kalendarze diecezjalne. Dochód z kalendarzy przeznaczony zostanie na Dom Samotnej Matki i Dziecka. Cena: 7 zł.
- Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymi szlak. W terminie 8-16 lipca 2021 nasza parafia pragnie pielgrzymować autokarem do AUSTRII I BAWARII (jest to przesunięta pielgrzymka z lipca 2020 r.). Koszt 2450 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej bądź w biurze podróży Vero Travel (ul. Krakowska).
- W ostatnim czasie Episkopat Polski ujednolicił m.in. modlitwę O mój Jezu… W czasie naszych nabożeństw różańcowych będziemy modlić się zgodnie z poniższą wersją:
O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

 

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności:
Hildegarda Tymczyszyn (90 l.), Adolf Sitarz (89 l.), Jadwiga Poszepczyńska (91 l.), Krystyna Kowalska (40 l.) i Ryszard Brożek (85 l.) Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Do góry