Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W związku z najnowszymi wytycznymi państwowymi w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 110 osób. Ponawiamy także naszą prośbę, by w katedrze nosić maseczki i zachować bezpieczny dystans.
W sposób szczególny wyrażamy naszą ogromną wdzięczność za wspieranie nas modlitewne i materialne w tych trudnych chwilach. Nasza wdzięczność jest tym większa, gdyż mamy świadomość, że wielu spośród Was przeżywa podobne trudności.

17 stycznia – II NIEDZIELA ZWYKŁA
- Dziś przypada 24. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Pamiętajmy o naszych starszych braciach w wierze w modlitwie.
- Kolekta przeznaczona na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
- 17.45 – Nieszpory niedzielne z adoracją w ciszy.

18 stycznia – poniedziałek
- W tym dniu rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powierzajmy Bożej Opatrzności sprawę dialogu ekumenicznego.
- 17.45 – Modlitwy apostolstwa dobrej śmierci.
- 18.30 – Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ulic: Glenskiej, Głowackiego, Koziołka, Klimasa, Napieralskiego, Rodła i Wiśniowej.
- 20.00 – Nabożeństwo adoracyjnego uwielbienia OGRODY PANA.

19 stycznia – wtorek
- 17.45 – Różaniec w intencji dzieci i młodzieży.
- 18.30 – Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ulic: św. Anny, Bałtyckiej, Portowej, Mielęckiego, Magazynowej, Szafranka, Bytomskiej, Gliwickiej, Kluczborskiej, Kozielskiej, Leśnickiej, Prudnickiej, Raciborskiej, Tarnogórskiej
i Zabrzańskiej.

20 stycznia – środa – wspomnienie św. Sebastiana
- 18.30 – Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ulic: Korneckiego (Ligudy), Budowlanych, Kępskiej, Harcerskiej, Rolnej i Ptasiej.

21 stycznia – czwartek Dzień Babci.
- 17.45 – Różaniec wdzięczności za dar koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Opolskiej i dzień modlitw w intencji nawrócenia mieszkańców miasta Opola.

22 stycznia – piątek Dzień Dziadka.
- 19.30 – Msza św. dla młodzieży i w intencji młodzieży naszej parafii.

23 stycznia – sobota
- 7.00 – Na zakończenie Mszy św. modlitwa za wstaw. MB Opolskiej z prośbą o zachowanie tożsamości chrześcijańskiej w Europie i naszej Ojczyźnie (dziesiątka Różańca św.).
- 17.45 – Nieszpory ku czci Matki Bożej.

24 stycznia – III NIEDZIELA ZWYKŁA* NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO
- W tym dniu będziemy gościli w naszej wspólnocie ewangelizatora Arkadiusza Łodziewskiego. Na zakończenie każdej Mszy św. pan Łodziewski wygłosi świadectwo swojego życia, a o godz. 17.15 wygłosi konferencję nt. „Jak wyjść z depresji duchowej”. Zapraszamy!

- Kolekta przeznaczona na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

- Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.
- 9.00 – Msza św. pod przewodnictwem księdza Biskupa z prośbą o jedność wszystkich chrześcijan.
- 17.15 – Konferencja pana Arkadiusza Łodziewskiego nt. „Jak wyjść z depresji duchowej”, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.

- W kościele św. Sebastiana odpust ku czci patrona świątyni. Msze św. o godz. 8.00
(w języku polskim) i 10.00 (w języku niemieckim).

- W tym roku z powodu pandemii nie odbywają się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie w naszych domach, czyli kolęda. W związku z tym podjęliśmy decyzję, by codziennie w wyznaczonych dniach od 4 stycznia o godz. 18.30 sprawować Msze św. w intencji naszych Parafian zamieszkałych przy danych ulicach. Prosimy o zapoznanie się z grafikiem Mszy św. kolędowych i zabranie okolicznościowego folderu. W czasie Mszy św. będzie można złożyć dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na opłacenie ubezpieczenia obiektów parafialnych (jego koszt wynosi 10 tys. zł).

- Po Mszach św. kolędowych w przedsionku katedry ministranci i lektorzy naszej parafii rozprowadzają poświęconą kredę i kadzidło. Dobrowolna ofiara zostanie przekazana na duszpasterstwo liturgicznej służby ołtarza.

- Ksiądz kapelan opolskiego więzienia zwraca się z prośbą o ofiarowanie kalendarzy na rok 2021, które będą przekazane osadzonym. Kalendarze można przynosić do zakrystii.

- PROŚBA O PRZEKAZANIE 1%
Drodzy Bracia i Siostry, nasza katedra wciąż gromadzi środki na kontynuację podjętej przez nas renowacji. Ośmielam się prosić o przekazanie w rozliczeniu podatkowym
z fiskusem za rok 2020 swojego 1% na rzecz naszego parafialnego Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry CRUX, NR KRS 0000 24 81 26. Każdy może przekazać swój 1% – aktywni zawodowo, emeryci i renciści. Bardzo proszę też o rozpropagowanie idei 1% na rzecz katedry wśród znajomych, sąsiadów i przyjaciół. Inaczej 1% Twojego podatku pochłonie fiskus ogólnokrajowy. Przypomnę, że za rok 2019 zebraliśmy 78 tys. zł. Wszystkim tym, którzy podejmą tę inicjatywę, już teraz składam serdeczne Bóg zapłać!

Do góry