Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
- Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary!
- O 17.00 w Katedralnym Domu Parafialnym spotkanie młodzieży (również bierzmowańców) z ojcem rekolekcjonistą.

19 lutego – poniedziałek
- O godz. 10.00 Msza św. w intencji chorych i seniorów z namaszczeniem i błogosławieństwem Lourdskim. Prosimy o pomoc przywiezieniu seniorów lub chorych członków rodzin czy sąsiadów na Mszę św. Po Mszy św. spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.

21 lutego – środa
- 17.45 – Różaniec wdzięczności za dar koronacji wizerunku MB Opolskiej przez św. Jana Pawła II oraz o dar żywej wiary dla wszystkich mieszkańców miasta Opola

22 lutego – czwartek, ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA
- 17.00 – Msza Św. szkolna. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

23 lutego – piątek
- 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
- Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godzinie 8.00, o 17.45 lub o 20.00 – Droga Krzyżowa dla zabieganych.

25 lutego – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
- Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary!
- 17.45 Gorzkie żale. Kazania pasyjne głosi ks. prof. Erwin Mateja.
- Po Mszach św. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad gentes.

- W naszej parafii swoją praktykę duszpasterską rozpoczął ks. diakon Jakub Furca. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
- Od 26 lutego w każdy poniedziałek o godzinie 19.15 w Parafialnym Domu Katechetycznym w naszej parafii odbywać się będą KATECHEZY – SPOTKANIA DLA DOROSŁYCH, które mają służyć pogłębieniu naszej wiary oraz wspólnym przemyśleniom. Docelowo spotkania są przeznaczone dla osób powyżej wieku szkolnego. Przedstawiamy tematy kolejnych spotkań:

1. 26 lutego – Big Bang – czyli nasze początki. Teoria Wielkiego Wybuchu a Biblia.
2. 5 marca – Początek piekła – upadek aniołów. Zagadnienie zła.
3. 12 marca - Kim jestem człowiekiem czy małpą? Ewolucja czy kreacjonizm?
4. 19 marca – Raj – baśniowa kraina nierobów? Pierwotne szczęście człowieka.
5. 26 marca – Wąż i jabłko. Pierwszy grzech ludzkości.
Szczegóły na plakatach.

- W piątki Wielkiego Postu po przyjęciu Komunii św. za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu (DN 26.5) przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny, a w inne dni odpust cząstkowy. Ponadto odpust zupełny można uzyskać za pobożny udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach (pod zwykłymi warunkami).

- W kancelarii i zakrystii można składać wypominki za naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić podczas nabożeństw Drogi krzyżowej.

- WT UO zaprasza na Wielkopostne Wykłady Otwarte, które będą się odbywać w soboty o godz. 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Drugi wykład pt. Idea kultury spotkania w nauczaniu papieża Franciszka poprowadzi ks. prof. Kazimierz Wolsza. Szczegóły w gablotce.

- Spotkanie Bractwa św. Józefa. dla rejonu opolskiego odbędzie się 23 lutego (piątek) o godz. 17.30 w Opolu-Szczepanowicach.

- Zapraszamy małżonków na weekend rekolekcyjny z cyklu Spotkania Małżeńskie, który odbędzie się od 2 do 4 marca 2018 r. w Ośrodku "Rybak" w Głębinowie. Podczas tego weekendu małżeństwo ma okazję poświęcenia czasu wyłącznie sobie nawzajem i Panu Bogu. Jest też możliwość spowiedzi, a także indywidualnej rozmowy z księdzem lub małżeństwami prowadzącymi Spotkania. Zgłoszenia na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie.opole.pl.

- W dniach 2-4 marca 2018r. w opolskim seminarium odbędą się rekolekcje powołaniowe. Mają one na celu pomoc młodzieńcom w rozeznaniu powołania i pokazanie jak wygląda codzienne życie w seminarium. Rekolekcje te są skierowane do tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów oraz osób, które już zdały maturę. Zgłoszenia u naszych duszpasterzy.

- Diecezjalne duszpasterstwo młodzieży zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie pod nazwą Ładowarka. Odbędzie się ono w dniach 16-18 marca 2018 w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zaproszeni na to spotkanie są uczestnicy wszystkich poziomów przygotowania do bierzmowania czyli od 6 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum. Koszt 120 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. Patryk.

- Caritas Diecezji Opolskiej od ponad 20 lat w okresie Wielkiego Postu rozprowadza papierowe skarbonki jałmużny wielkopostnej. Przeznaczeniem jałmużny w tym roku będzie po raz trzeci wsparcie działalności łaźni dla osób bezdomnych w Opolu. Skarbonki do odebrania z tyłu na stoliku.

- Ostrzegamy przed oszustami, którzy krążą wokół katedry i wyłudzają datki oraz przed oszustami, którzy zbierają pieniądze na remont katedry chodząc po domach! Przypominamy, że Ojcowie Franciszkanie prowadzą całoroczną kuchnię dla ubogich i bezdomnych, która funkcjonuje codziennie od 9.00 do 13.00 i karmi wszystkich głodnych.

- Stowarzyszenie Przyjaciół Katedry Opolskiej CRUX zaprasza do przekazania 1% podatku na rzecz renowacji naszej świątyni (KRS: 0000248126). Dzięki temu włączacie się Państwo w prace wspomagające ratowanie opolskiej perły gotyckiej architektury!

- Informacja – prośba dla emerytów i rencistów. Dla tych, którzy spośród emerytów i rencistów chcieliby przekazać swój 1% podatku na rzecz renowacji naszej Katedry, mogą pobrać urzędowy druk w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po wypełnieniu (tylko dane osobowe i podpis) można druk zostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Druk zostanie odniesiony do Urzędu Skarbowego. Przypominamy, że 1% naszego podatku albo przekażemy naszej Katerze, albo zostanie zabrany przez Urząd Skarbowy.

- W zakrystii można nabyć płytę Deus meus refugii mei rupes, z serii Organy Śląska Opolskiego. Płytę można nabyć w zakrystii lub kancelarii. Dochód przeznaczony na remont naszej katedry.

- W zakrystii oraz w kancelarii można nabyć Katedralne Piasteczka – pyszne ciastka, które mogą być dodatkiem do kawy lub prezentem dla gości odwiedzających Opole. Dochód ze sprzedaży ciastek przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Koszt Katedralnych Piasteczek to 7 zł.

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Lamberska-Motyka (85 l.), Dorota Śledziewska (49 l.) Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Do góry