Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 czerwca – niedziela – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
- W naszej parafii gościmy o. Henryka Kałużę, werbistę. Dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże osnute wokół życia bł. o. Alojzego.
- Kolekta przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, szczególnie na rzecz renowacji naszej świątyni, która w minionym tygodniu kolekta gospodarcza wyniosła 8281 zł. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
- Dzisiaj ostatnia Msza św. familijna w tym roku szkolnym. Wyrażamy nasza serdeczną wdzięczność tym wszystkim, którzy zaangażowali się w animację muzyczną, a więc dzieciom, młodzieży i dorosłym. Serdeczne Bóg Zapłać i Chwała Panu, że Was mamy!
- 17.45 – Uroczyste nieszpory ku czci Trójcy Przenajświętszej.

CAŁY TYDZIEŃ JESTEŚMY W KATEDRZE!

17 czerwca – poniedziałek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego
- 18.00 – adoracja w ciszy i litania do NSPJ.

18 czerwca– wtorek
- 18.00 – adoracja w ciszy i litania do NSPJ.

19 czerwca – środa
17.00 – Próba dla dziewczynek do sypania kwiatów przed
uroczystością Bożego Ciała. W szczególności zapraszamy
dziewczynki komunijne i rocznicowe.
- 18.00 – adoracja w ciszy i litania do NSPJ.

20 czerwca – czwartek
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
- Procesja w Uroczystość Bożego Ciała przejdzie ulicami: Katedralną, Piastowską, Zamkową, Placem Wolności, Zwierzyniecką i Havla przed kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha. Wiernych zapraszamy do udziału w tej manifestacji naszej wiary, a mieszkających przy trasie przejścia prosimy o przyozdobienie domów (mieszkań) religijnymi obrazami i symbolami. Dzieci przedszkolne i z klas szkoły podstawowej zapraszamy do sypania kwiatów podczas procesji. Zapraszamy także dzieci I – Komunijne.
Uczestnicząc w procesji, włączamy się w wielowiekową tradycję publicznego wyznawania wiary także w naszym mieście!
- W tym dniu Msze św. odbędą się o godzinach: 7.00; 9.00 (uroczysta suma z procesją teoforyczna); 12.00; 16.00 i 18.30. Na wszystkich Msza św. z wyjątkiem godz. 9.00 podzieli się Słowem Bożym oraz udzieli
BŁOGOSŁAWIEŃSTWA PRYMICYJNEGO ks. neoprezbiter Michał Ludwig.
- 19.00 – Koncert Uwielbienia w parku na osiedlu Armii Krajowej.


21 czerwca – piątek
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OPOLSKIEJ - ODPUST
- 15.00 ¬¬¬– w katedrze Koronka do Miłosierdzia Bożego.
- 18.00 – W kaplicy św. Anny w Zakrzowie nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ.
- 17.45 – różaniec wdzięczności za dar koronacji obrazu MB Opolskiej przez św. Jana Pawła II z prośbą o dar żywej wiary w sercach mieszkańców Opola.
- 18.30 – uroczysta suma odpustowa w intencji wszystkich Opolan i czcicieli Matki Bożej Opolskiej pod przewodnictwem ks. biskupa Pawła.

22 czerwca – sobota
- 8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP prowadzone przez wspólnotę Legion Maryi
- Wyjątkowo w tym dniu nie będzie nabożeństwa o 17.45. Zapraszamy wszystkich Gości i Parafian do k-ła „na Górce” na 20.00.
- 20.00 - II rocznica zawierzenia miasta Opola Matce Bożej.
Nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny w kościele „na Górce”. Procesja z kopią obrazu MB Opolskiej do katedry i ponowienie zawierzenia naszego miasta macierzyńskiej opiece Maryi. Po nabożeństwie ks. Biskup zaprasza do swego ogrodu na „małe co nieco”. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH OPOLAN I GOŚCI. MILE WIDZIANE WSZYSTKIE POCZTY SZTANDAROWE Z NASZEGO MIASTA, SŁUŻBA LITURGICZNA W STROJACH Z KAŻDEJ PARAFII.

23 czerwca – niedziela
PARAFIALNY ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ OPOLSKIEJ.
- W naszej parafii gościć będziemy ks. prof. Joachima Piecucha, który wygłosi do nas odpustowe Słowo Boże.
- Kolekta przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
- 17.45 – Uroczyste nieszpory ku czci Matki Bożej Opolskiej.

- Wyjazd na parafialną Pielgrzymkę Ostrobramską 3 lipca 2019 r. Zbiórka na Placu katedralnym przy kurii o 4.45.
- W związku z dużym zainteresowaniem samolotową pielgrzymką do Ziemi Świętej jest możliwość pielgrzymowania w dodatkowym terminie od 24 września do 2 października 2019 r.. Cena 3.400. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.
- Męski Różaniec w Opolu. W sobotę 6 lipca 2019 roku po raz pierwszy w Opolu odbędzie się modlitewne spotkanie w ramach inicjatywy podejmowanej już w dziesięciu miastach Polski, znanej pod nazwą «Męski Różaniec». Męski Różaniec to nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, odprawiane w przestrzeni publicznej przez mężczyzn. W imieniu pomysłodawców i organizatorów serdecznie zapraszamy mężczyzn całej diecezji do udziału w tej modlitwie. Rozpocznie się ona Mszą św. z homilią w katedrze opolskiej o g. 8.00, po której uczestnicy przejdą w procesji z wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej na schody kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, gdzie odmówią modlitwę różańcową.
- Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy Ławka Festiwal, który odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Opolu-Winowie. W programie festiwalu: koncerty, warsztaty, konferencje, spotkania z gośćmi. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.botafe.pl.
- Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu oraz Teatr Ekostudio w Opolu, serdecznie zapraszają na przedstawienie teatralne pt. „ Można mnie podle traktować, ale nie upodlić…o nadziei”. Opowieść o życiu bł. o. Alojzego Ligudy - jednego z 108 męczenników II wojny światowej w 20 rocznicę beatyfikacji. Przedstawienie odbędzie się 25 czerwca 2019 r, o godz. 17.00 w Teatrze Ekostudio, przy ul. Armii Krajowej 4 w Opolu.

 

Do góry