Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 sierpnia – niedziela * XX NIEDZIELA ZWYKŁA
- Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary zwłaszcza te na cel renowacji naszej katedry!
- 17.45 – różaniec w int. o trzeźwość w naszej parafii i naszych rodzinach i łaskę wytrwania w abstynencji dla tych, którzy weszli na drogę przemiany życia. Modlitwa o uzdrowienie i suplikacje.

Od poniedziałku do piątku jesteśmy w kościele św. Sebastiana

19 sierpnia – poniedziałek¬
- 17.45 – modlitwy Apostolstwa Dobrej Śmierci.

20 sierpnia – wtorek – wspomnienie św. Bernarda
- 17.45 – różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

21 sierpnia – środa * wspomnienie św. Piusa X
- 17.45 – różaniec wdzięczności za dar koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Opolskiej przez św. papieża Jana Pawła II oraz z prośbą o dar żywej wiary dla mieszkańców naszego miasta.

23 sierpnia – piątek
- 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

24 sierpnia – sobota * święto św. Bartłomieja
- 17.45 – nieszpory maryjne.

25 sierpnia – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
- Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary!

- 10.30 – Msza św. w intencji wszystkich Parafian, a szczególnie za członków Rady Parafialnej oraz wszystkich zaangażowanych w życie naszej wspólnoty.

- 17.45 – różaniec w int. o trzeźwość w naszej parafii i naszych rodzinach i łaskę wytrwania w abstynencji dla tych, którzy weszli na drogę przemiany życia. Modlitwa o uzdrowienie i suplikacje.

- Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy podjęli trud pielgrzymowania w 43. pielgrzymce opolskiej na Jasną Górę wraz z opiekunem grupy katedralnej – ks. Arturem! Serdecznie Wam gratulujemy dotarcia do celu, dziękujemy za godne reprezentowanie naszej parafii i życzymy Wam, by Matka Najświętsza, którą czcimy w jasnogórskim wizerunku, wyjednała Wam wszelkie łaski, o które prosiliście. Ponadto dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę w sposób duchowy.

- W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii zespół „TaRuta” z Ukrainy, który zapewni oprawę muzyczną Mszy św. Śpiewacy po każdej Mszy św. będą sprzedawali płyty oraz zbierali wolne datki do skarbon w całości przeznaczone na cele charytatywne na Ukrainie.

- Pierwsze po wakacjach spotkanie organizacyjne dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek (2 września). Uczniów z klas VI zapraszamy na 16.00, klas VII na 16.30, a klas VIII i I ponadpodstawowej na 17.00. Spotkania odbędą się tradycyjnie w domu parafialnym. Zapraszamy również rodziców najstarszych dzieci (klasy VIII i I ponadpodstawowe).

- W zakrystii lub kancelarii można nabyć film dokumentalny „Pontifex” o życiu arcybiskupa Alfonsa Nossola. Cena 20 zł.

- Jak co roku w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochody z tej akcji zostaną przekazane na zakup inkubatorów do szpitali na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zbiórka sprzętu nastąpi 27 sierpnia, przy domu katechetycznym, w godzinach 11.00–14.00.

- W zakrystii oraz w kancelarii można nabyć Katedralne Piasteczka – pyszne ciastka, które mogą być dodatkiem do kawy lub prezentem dla gości odwiedzających Opole. Dochód ze sprzedaży ciastek przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Koszt 7 zł.

- Powoli czas wakacji dobiega końca, dlatego ponawiamy nasze zaproszenie do wzięcia udziału w katedralnym projekcie solidarnościowym AKCJA–REAKCJA. Wobec wielu akcji renowacyjnych przeprowadzanych obecnie w naszej świątyni potrzeba z naszej strony wielu konkretnych reakcji. Co za tym idzie, potrzeba wielu bezinteresownych rąk do pracy. Czcigodni Parafianie, bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni (raz w miesiącu). Zapisy i szczegóły po każdej Mszy św. w zakrystii. Dziękujemy tym osobom, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę.

- Zgromadzenie Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji zaprasza dziewczęta w wieku 17–35 lat na skupienie pomagające w rozeznawaniu drogi życiowej. Dni skupienia odbędą się od 29 sierpnia do 1 września 2019 roku. Kontakt: Klasztor Słowa Bożego, ul. Rodziewiczówny 18, 48-303 Nysa, tel. 77 431 00 68; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 sierpnia 2019 r.

- Informacja dotycząca zawierania ślubów w naszej katedrze: W najbliższych latach (do połowy 2020 roku) potrwa remont wnętrza katedry. Dociera do nas wiele zapytań dotyczących zawierania sakramentu małżeństwa w naszej świątyni. Istnieje możliwość sprawowania tego sakramentu w katedrze, jeśli komuś nie przeszkadzają rusztowania i ogólny wygląd świątyni związany z zabezpieczeniem ołtarzy i figur na czas remontu.
Jest jeszcze inny wariant – możliwość udzielenia sakramentu małżeństwa przez naszych duszpasterzy w innych kościołach znajdujących się na terenie naszej parafii, tj.: w kościele św. Sebastiana, w kościele Trójcy Świętej (ojcowie franciszkanie) albo w kościele św. Aleksego. Wybór pozostawiamy narzeczonym.

 

Do góry