Ogłoszenia

19 marca – niedziela
- Kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone dary.
- 16.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania dorosłym.
- Po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla członków Żywego Różańca.

20 marca – poniedziałek
- Obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze św. w naszej katedrze będą odprawiane przy ołtarzu św. Józefa.

21 marca – wtorek
- 17.45 – Różaniec wdzięczności za dar koronacji obrazu MB Opolskiej przez św. Jana Pawła II oraz
o błogosławione owoce peregrynacji kopii obrazu MB Opolskiej w parafiach miasta Opola.

23 marca – czwartek
- 17.00 – Msza Św. szkolna w katedrze wraz z nabożeństwem Drogi Krzyżowej dla dzieci.

24 marca – piątek
- 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej spotkanie formacyjne dla grupy Wieczernik
Miłosierdzia.
- 19.15 – czuwanie dla młodzieży w parafii bł. Karola Boromeusza w Opolu, os. Chabry.
- 20.00 – Z inicjatywy Papieża Franciszka podejmujemy w tym roku po raz kolejny inicjatywę modlitewną
„24h dla Pana” Rozpoczniemy ją w piątek 24 marca nabożeństwem Drogi Krzyżowej „dla zabieganych”, na które zapraszamy wszystkich, którzy w tygodniu nie mają czasu na rozważanie Męki Pańskiej. o której rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa ona, z przerwami na poranne Eucharystie, do godz. 18.15 w sobotę 25 marca. Poszczególne godziny adoracyjne poprowadzą przedstawiciele różnych stanów i wspólnot religijnych. Będą one duchowym przygotowaniem do świętowania 25-lecia Metropolii Górnośląskiej. W czasie Adoracji będzie okazja do sakramentu pokuty.

25 marca – sobota
- 18.30 – pod przewodnictwem metropolity abpa Wiktora Skworca wraz z biskupami metropolii
górnośląskiej zostanie odprawiona Eucharystia dziękczynna za 25 lat kościelnej Metropolii Górnośląskiej.
- 20.30 – w kościele oo. Franciszkanów odbędzie się czuwanie, na które zaprasza młodzież franciszkańska.

26 marca – niedziela
- Kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

- W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki o godz. 8.30 i o 17.45, 20.00 („dla zabieganych”) oraz gorzkich żali w niedziele o godz. 17.45. Kazania pasyjne w katedrze głosi ks. Andrzej Demitrów. W kaplicy św. Anny w Opolu-Zakrzowie nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki o 17.00, gorzkie żale w niedziele o godz. 14.00, kazanie głosi ks. diakon Paweł Lisoń. Na początku nabożeństwa gorzkich żali będzie zbierana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu oraz świąteczny wystrój kościoła.
- Specjalną inicjatywą na czas Wielkiego Postu jest Droga krzyżowa „dla zabieganych”, która jest skierowana dla osób nie mających czasu w tygodniu na rozważanie męki i śmierci Pana Jezusa.
- W przedsionku i pod chórem młodzież naszej parafii sprzedaje świece świąteczne. Dochód przeznaczony jest na cele formacyjne grupy.
- Informujemy, że w kościele św. Aleksego Msze św. są odprawiane w następujących godzinach: poniedziałek, środa, piątek – 6.00, wtorek i czwartek – 15.00.
- Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Miejską Biblioteką Publiczną organizują Wielkopostne Wykłady Otwarte 2017 zatytułowane 800 lat Opola – W herbie miasta – krzyż. Odbywają się one w soboty, o godz. 15.30 w budynku biblioteki przy ul. Minorytów 4. W sobotę 25.03. wykład wygłosi prof. Remigiusz Pośpiech nt. Kościół św. Krzyża w Opolu jako ośrodek kultury muzycznej.
- Chór Muzykologii Wydziału Teologicznego pod dyr. ks. Joachima Waloszka zaprasza na Misterium Męki Pańskiej: 26.03.2017 r. w Kolonowskim i 02.04.2017 r. w Zimnicach Wielkich.
- Pielgrzymka do Fatimy! W ramach 100-lecia objawień fatimskich zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Fatimy w Portugalii. Oferta kolejnego biura podróży to termin: 11.05. – 15.05.2017 r. Koszt: 2135 zł + 250 Euro. Zapisy w naszej kancelarii.
- Wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Diecezjalna Komisja Liturgiczna zaprasza na wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., który odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia 2017 r., w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu (ul. Drzymały 1a). Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 (okazja do spowiedzi, modlitwa różańcowa), o 10.00 Msza św., po przerwie na kawę o godz. 12.15 zostanie wygłoszona konferencja przez ks. prof. dr hab. Stanisława Rabieja UO, następnie Droga Krzyżowa i nabożeństwo adoracyjne. Zakończenie skupienia ok. godz. 14.00.

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Witold Szczęsny (61), Bogusława Grin (83). Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

Do góry