Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 stycznia – II NIEDZIELA ZWYKŁA
-Kolekta przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, szczególnie te, przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.
-10.30 – Msza św. w intencji małżeńskich jubilatów.
-17.45 – Nieszpory z modlitwą o jedność chrześcijan.

Od poniedziałku do piątku wszystkie Msze św. i nabożeństwa odbywać się będą w kościele św. Sebastiana. W sobotę i niedzielę jesteśmy w katedrze!

20 stycznia – poniedziałek
-17.45 – Modlitwy apostolstwa dobrej śmierci.

21 stycznia – wtorek * wspomnienie św. Agnieszki, dz. i m.

-Dzień Babci ‒ w naszej modlitwie pamiętajmy o naszych żyjących i zmarłych Babciach.
-17.45 ‒ Różaniec wdzięczności za dar koronacji obrazu MB Opolskiej przez papieża Jana Pawła II oraz z prośbą o dar żywej wiary dla mieszkańców miasta Opola.

22 stycznia – środa
-Dzień Dziadka ‒ w naszej modlitwie pamiętajmy o naszych żyjących i zmarłych Dziadkach.

23 stycznia – czwartek
-Przypominamy, że w okresie kolędowym nie ma Mszy św. szkolnej o 17.00!

24 stycznia – piątek
-W naszej katedrze o 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

25 stycznia ‒ sobota * ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA
-8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
-17.45 – nabożeństwo maryjne.

-ZAKRZÓW:
75. rocznica mordu w Opolu- Zakrzowie
W Zakrzowie w okresie od 23 stycznia do marca 1945 roku zamordowano 103 cywilne osoby, mieszkańcy Zakrzowa, w tym co najmniej 7 dzieci. Mordu dokonali żołnierze Armii Czerwonej.
Program uroczystości w kaplicy św. Anny:
9.30 Przemówienie przewodniczącego Rady Dzielnicy, po nim odczytanie krótkiej historii i listy poległych.
9.50 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
10.00 Msza Święta w intencji pomordowanych z prośbą o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie.
Zapraszamy do uczczenia tych wydarzeń poprzez swoją obecność!

26 stycznia – III NIEDZIELA ZWYKŁA
-Kolekta pokolędowa. Bóg zapłać za złożone ofiary, za życzliwe przyjmowanie nas, kapłanów, i ministrantów, i wspólną modlitwę w waszych domach w czasie tegorocznych odwiedzin duszpasterskich.

-17.30 !!! – koncert kolęd w wykonaniu chóru parafii Katedralnej pod dyrygenturą pana Józefa Chudalli oraz chóru Cantabile z Dobrzenia Wielkiego pod dyrygenturą pan Huberta Prochoty. Przygrywać będzie zespół orkiestry dętej z PSM I i II stopnia w Opolu. Serdecznie zapraszamy!

- Do środy 23 stycznia trwają jeszcze odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Plan odwiedzin zamieszczony jest w gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Kolekta pokolędowa 26 stycznia.
-
Do soboty 25.01 trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przebiega on w tym roku pod hasłem: „Życzliwymi bądźcie”. Pełny plan obchodów znajduje się na stronie internetowej naszej diecezji: www.diecezja.opole.pl. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- Zapraszamy wszystkich – zarówno kobiety, jak i mężczyzn – do wzięcia udziału w katedralnym projekcie solidarnościowym AKCJA – REAKCJA. Wobec wielu akcji renowacyjnych, przeprowadzanych obecnie w naszej świątyni, potrzeba z naszej strony wielu konkretnych reakcji. Co za tym idzie, potrzeba wielu bezinteresownych rąk do pracy. Czcigodni Parafianie, bardzo prosimy raz w miesiącu o pomoc w sprzątaniu naszej wielowiekowej świątyni. Zapisy i szczegóły po każdej Mszy św. w zakrystii. Dziękujemy tym osobom, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę i zaangażowały się w pomoc przy sprzątaniu naszej katedry.

- Z uwagi na pojawiające się coraz częściej oszustwa, których ofiarą padają osoby starsze, Wojewoda Opolski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu prosi osoby starsze o szczególną czujność i ostrożność, aby nie przekazywały żadnych kwot pieniężnych osobom, których nie znają. Oszuści często wybierają metodę „na wnuczka”, „policjanta”, czy „kuriera przesyłek”, wykorzystując dobroć, bezradność czy łatwowierność osób starszych, które tracą niejednokrotnie oszczędności całego życia. Kiedy mamy podejrzenia, że ktoś nas próbuje oszukać, natychmiast skontaktujmy się z Policją, dzwoniąc pod numer 112.

- Diecezjalna Komisja Liturgiczna organizuje kurs dla operatorów sprzętu audiowizualnego w Ośrodku Formacyjnym w Opolu (ul. Kominka 1a) w następujące soboty 2020 r.: 22 i 29 lutego oraz 7 marca. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.00. Na pierwszym spotkaniu należy przedłożyć pismo rekomendujące od ks. proboszcza parafii oraz dwie fotografie legitymacyjne. Zgłoszenia na kurs należy kierować do dn. 10 lutego 2020 r. na adres Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu, tel. 77 44 32 130 lub pocztą elektroniczną przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie diecezji: www.diecezja.opole.pl

PROŚBA O PRZEKAZANIE 1% Drodzy bracia i siostry, nasza katedra wciąż gromadzi środki na kontynuację podjętej przez nas renowacji. Ośmielam się prosić o przekazanie w rozliczeniu podatkowym z fiskusem swojego 1% na rzecz naszego parafialnego Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry CRUX. NR KRS 0000 24 81 26. Każdy może przekazać swój 1% ‒i aktywni zawodowo, i emeryci, i renciści. Inaczej ten 1% pochłonie fiskus ogólnokrajowy. Przypomnę, że za rok 2018 zebraliśmy 88 tys. zł. Wszystkim, którzy podjęli tę inicjatywę już teraz składam serdeczne Bóg zapłać!

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności:
Maria Matejuk (l. 88), Czesława Inglot (l. 89), Edward Grażka (l. 70), Tomasz Substelny (l. 40). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Do góry