Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (kościół katedralny lub kościół św. Sebastiana) odbywają się przez cały miesiąc czerwiec: w dni powszednie o godz. 18:00 (od poniedziałku do czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu zakończoną litanią do NSPJ; piątki prowadzone przez duszpasterzy), a w soboty i niedziele o godz. 17:45.
Serdecznie zapraszamy!!!

17 czerwca – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
- Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
- Kazania głosi dzisiaj ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. A przed katedrą zbiórka do puszek na cele diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży. Bóg zapłać za złożone ofiary!
- 17.45 – Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- 20 czerwca o godz. 18.00 na placu katedralnym odbędzie się koncert charytatywny na rzecz opolskiej katedry. Wystąpią: Natalia Kukulska, Cello Brothers oraz TGD. Bilety – cegiełki w cenie 30 zł do nabycia w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!

18 czerwca – poniedziałek
- 18.00 – W kościele św. Sebastiana adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), zakończona litanią do NSPJ i błogosławieństwem sakramentalnym.

19 czerwca – wtorek
- 18.00 – W kościele św. Sebastiana adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), zakończona litanią do NSPJ i błogosławieństwem sakramentalnym.

20 czerwca – środa
- 18.00 – NA PLACU KATEDRALNYM KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ OPOLSKIEJ KATEDRY. WYSTĄPIĄ: NATALIA KUKULSKA, CELLO BROTHERS ORAZ TGD. BILETY – CEGIEŁKI W CENIE 30 ZŁ DO NABYCIA W KATEDRALNEJ KANCELARII PARAFIALNEJ. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
- 18.00 – W kościele św. Sebastiana adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy), zakończona litanią do NSPJ i błogosławieństwem sakramentalnym.

21 czerwca – czwartek
- Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Opolskiej, głównej Patronki naszego miasta.
- Msze św. w kościele św. Sebastiana o 6.30, 8.00 i 10.00. Suma odpustowa o 18.30 sprawowana w katedrze przez ks. biskupa Jana Wieczorka, jako dziękczynna w 60-tą rocznicę święceń kapłańskich.
- 17.45 – W katedrze Różaniec wdzięczności za dar koronacji obrazu MB Opolskiej przez św. Jana Pawła II oraz o błogosławione owoce peregrynacji kopii obrazu MB Opolskiej w parafiach miasta Opola.

22 czerwca – piątek
- 18.00 – W katedrze nabożeństwo ku czci NSPJ (prowadzone przez kapłana)

23 czerwca – sobota
- 20.00 – NABOŻEŃSTWO KU CZCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W KOŚCIELE „NA GÓRCE”.. PROCESJA Z KOPIĄ OBRAZU MB OPOLSKIEJ DO KATEDRY I PONOWIENIE ZAWIERZENIA MIASTA OPIECE MATKI BOŻEJ.

24 czerwca – niedziela
- PARAFIALNE OBCHODY ODPUSTU MB OPOLSKIEJ
- Kolekta przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
- Kazania odpustowe głosi Dziekan Dekanatu Opole, ks. Rudolf Świerc.
- 12.00 - Msza Św. w int. naszych wikarych ks. Grzegorza i ks. Mateusz, z podziękowaniem za podjętą posługę w naszej parafii. Dziękujemy tym kapłanom za ich pracę duszpasterską i życzymy darów Ducha Świętego na dalsze lata kapłańskiej służby ks. Grzegorza w Kędzierzynie-Koźlu, a ks. Mateusza na studiach w Lublinie.
- 17.45 – Nieszpory ku czci MB Opolskiej.

- Od soboty (23 czerwca) do niedzieli (24 czerwca) na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców z udziałem tegorocznych neoprezbiterów.

- Zapraszamy wszystkich – zarówno kobiety jak i mężczyzn – do wzięcia udziału w katedralnym projekcie solidarnościowym AKCJA – REAKCJA. Wobec wielu akcji renowacyjnych przeprowadzanych obecnie w naszej świątyni potrzeba z naszej strony wielu konkretnych reakcji. Co za tym idzie potrzeba wielu bezinteresownych rąk do pracy. Czcigodni Parafianie bardzo prosimy raz w miesiącu o pomoc w sprzątaniu naszej wielowiekowej świątyni. Zapisy i szczegóły po każdej Mszy św. w zakrystii.

- Aktualnie jest kręcony przez TVP Opole film – reportaż o abp Alfonsie Nossolu. Twórcy zwracają się z prośbą do Opolan, by udostępnić z własnego archiwum film nakręcony w 1977 roku w dniu konsekracji bpa Nossola. Liczy się każda sekunda takiego nagrania.

- Nasza parafia organizuje pielgrzymki: Pierwszą do Medjugorie, Mariazell, Ludbregu i Dubrownika w terminie od 5 – 12 lipca 2018r., drugą do Rzymu, Watykanu i San Giovanni Rotondo od 18 – 25 września 2018. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej. GORĄCO ZAPRASZAMY!

- Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza 1 lipca na pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły w gablocie, a zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 40 zł.

- Ostrzegamy przed oszustami, którzy krążą wokół katedry i po domach wyłudzając datki. Przypominamy, że Ojcowie Franciszkanie prowadzą całoroczną kuchnię dla ubogich i bezdomnych, która funkcjonuje: która funkcjonuje: poniedziałek, środa i piątek od 12.00 do 13.00 wydając zupę, we wtorki i czwartki od 9.00 do 10.00 wydając kanapki.

- Film o katedrze. W zakrystii oraz kancelarii można nabyć płytę DVD z filmem Prace na wysokościach zrealizowanym przez Telewizję TVP 3 Opole oraz przy patronacie ECO. Koszt filmu to 20 zł.

- Ciągle do nabycia jest płyta Deus meus refugii mei rupes, z serii Organy Śląska Opolskiego. Cena: 10 zł.

- Zachęcamy do korzystania w czasie nabożeństw z modlitewnika Droga do Nieba.

- W zakrystii oraz w kancelarii można nabyć Katedralne Piasteczka – pyszne ciastka, które mogą być dodatkiem do kawy lub prezentem dla gości odwiedzających Opole. Dochód ze sprzedaży ciastek przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Koszt Katedralnych Piasteczek to 7 zł.

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności:
Rafał Kamiński (44 l.), Alojza Morzyk (86 l.) i Teresa Gawrońska (94 l.) Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Do góry