Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23 września – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
- Dożynki parafialne. W tym dniu chcemy Dobremu Bogu podziękować za wszelkie zebrany plony z naszych pól i ogródków oraz za dar chleba na naszych stołach.
- Kolekta przeznaczona na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Szczególnie te składane na renowację naszej katedry.
- 17.45 – Nieszpory niedzielne z modlitwą dziekczynną za dar chleba oraz wszystkich głodujących.
- Od poniedziałku do soboty rana włącznie Msze św. w kościele pw. św. Sebastiana.

24 września – poniedziałek
- 17.45 – Modlitwy Apostolstwa Dobrej Śmierci.
- 18.30 – Msza św. w intencji + ks. bpa Franciszka Jopa.

25 września – wtorek
- 17.45 – Różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

26 września – środa
- 18.30 – Msza św. w intencji ks. infułata Edmunda Podzielnego z okazji urodzin. Otoczmy naszego byłego Proboszcza modlitwą.

27 września – czwartek – Wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo
- 17.00 – Msza św. szkolna w k-le św. Sebastiana.

28 września – piątek – Wspomnienie św. Wacława
- 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

29 września – sobota – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- 17.45 – nabożeństwo maryjne, które poprowadzi katedralna schola. Serdecznie zapraszamy.

30 września – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

- Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej wspólnoty. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Szczególnie te składane na renowację naszej katedry.

- 17.45 – Nabożeństwo w ostatnią niedzielę miesiąca poświęcone czci bł. o. Alojzego Ligudy w intencji Kościoła prześladowanego i ich oprawców.

- 28 września o godz. 17.00 w Domu Parafialnym zapisy i spotkanie organizacyjne dla uczniów klas VII i VIII chcących przystąpić do bierzmowania w naszej parafii. A o godz. 17.30 spotkanie dla uczniów klas III gimnazjalnych.

- Nasi Parafianie pielgrzymują wraz z Księdzem Proboszczem po Włoszech. Otoczmy ich pobyt w świętych miejscach naszej wiary modlitwą!

- W sprzedaży płyta z konferencjami ks. Krzysztofa Grzywocza. Cena 20 zł.

- Nabożeństwo dla wiernych kościoła prawosławnego w tzw. Wieczerniku pod kościołem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu odbywać się będą cyklicznie w każdą niedzielę o godz. 10.00.

- Zapraszamy wszystkich – zarówno kobiety jak i mężczyzn – do wzięcia udziału w katedralnym projekcie solidarnościowym AKCJA – REAKCJA. Wobec wielu akcji renowacyjnych przeprowadzanych obecnie w naszej świątyni potrzeba z naszej strony wielu konkretnych reakcji. Co za tym idzie potrzeba wielu bezinteresownych rąk do pracy. Czcigodni Parafianie bardzo prosimy raz w miesiącu o po-moc w sprzątaniu naszej wielowiekowej świątyni. Zapisy i szczegóły po każdej Mszy św. w zakrystii. Dziękujemy tym osobom, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę i zaangażowały się w pomoc przy sprzątaniu naszej katedry.

- Film o katedrze. W zakrystii oraz kancelarii można nabyć płytę DVD z filmem Prace na wysokościach zrealizowanym przez Telewizję TVP 3 Opole oraz przy patronacie ECO. Koszt filmu to 20 zł.

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Prast (64 l.), Tadeusz Tuliszewski (61 l.), Jan Stebnicki (84 l.) i Paulina Stebnicka (29 l.), Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
Katedralne wspólnoty cz. 1
Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO) – wspólnota skupiająca ministrantów i lektorów, którzy służą przy ołtarzu na chwałę Bożą. Przygoda z LSO na ogół rozpoczyna się od I Komunii św. i może trwać przez całe życie. Spotkania formacyjne grupy odbywają się w soboty o godz. 9.00 w domu parafialnym. Opiekunem ministrantów i lektorów jest ks. Jakub. Wszystkich chętnych chłopców i młodzieńców zapraszamy do tej zaszczytnej służby ołtarza.
Grupa Młodzieżowa – pragnie formować swoje życie w duchu katolickim. Na cotygodniowych spotkaniach czytamy Pismo Święte, prowadzimy dyskusje, oglądamy wartościowe filmy, pogłębiamy na modlitwie naszą duchowość. Czekamy na Was, młodych, w każdy piątek o 19.15 w domu parafialnym. Opiekunem wspólnoty jest
ks. Patryk.
Dzieci Maryi (Marianki) – to grupa dziewcząt, które naśladując Maryję, pragną służyć samemu Panu Bogu. Do wspólnoty Dzieci Maryi może należeć każda dziewczyna od najmłodszych lat, tak więc zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi. Spotkania prowadzi s. M. Damiana w soboty o godz. 11.00. Duchowym moderatorem jest ks. Artur.
Schola parafialna – wspólnota dziewcząt i kilku osób dorosłych, którzy chcą śpiewem chwalić Pana Boga. Schola parafialna posługuje na Mszach św. familijnych (niedziela godz. 12.00). Spotkania prowadzi s. Renata w niedzielę o godz. 11.00 (przed Mszą św. familijną) w domu parafialnym. Zapraszamy do podjęcia tej zaszczytnej posługi. Duchowym opiekunem wspólnoty jest ks. Jakub.

 

Do góry