Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

09.12– II NIEDZIELA ADWENTU
- Kolekta gospodarcza. Bóg zapłać za składane ofiary, szczególnie te, składane na renowację naszej świątyni. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
- 14.00 Msza św. z ustanowieniem nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.
- 17.00 – Nabożeństwo dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Poświęcenie medalików Maryjnych i zawierzenie dzieci Matce Bożej.
- 17.45 – Nieszpory oraz medytacja przed Najśw. Sakramentem.

Od poniedziałku do soboty rano Msze św. i nabożeństwa odbywać się będą w kościele św. Sebastiana!
Trwamy w okresie Adwentu. Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej - roraty, które będą celebrowane od poniedziałku do piątku, dla młodzieży i dorosłych o godz. 6.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy na roraty dla zabieganych w adwentowe poniedziałki i czwartki o 20.00.

10.12 – poniedziałek
- 17.45 – Modlitwy Apostolstwa Dobrej Śmierci.
- 20.00 – Roraty dla zabieganych.

11.12 – wtorek
- 17.45 – Różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

12.12 – środa
- 19.15 –Spotkanie dla szafarzy na plebanii.

13.12 – czwartek * św. Łucji, dz. i m.
- 20.00 – Roraty dla zabieganych.

14.12 – piątek * św. Jana od Krzyża, prezb. i dr Kościoła
- 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
- 19.15 - W Domu Parafialnym obowiązkowa nauka przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.

15.12 – sobota
- 08.45 – Przedświąteczne odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych i seniorów, do czwartku, w kancelarii.
- 16.00 – Bierzmowanie dla dorosłych.
- 17.00 – Chrzest św. dzieci w kościele św. Sebastiana. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku w kancelarii parafialnej.
- 17.45 – Nabożeństwo Maryjne – Akatyst.

16.12 – niedziela – III niedziela Adwentu – GAUDETE
- Kolekta przeznaczona na bieżące wydatki parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, szczególnie te, składane na renowację świątyni.
- 17.45 – Nieszpory z adoracją w ciszy.


- Dziś w wejściu do kościoła można złożyć dary, które nasza parafialna grupa Caritas rozdysponuje do rodzin potrzebujących. Za wszelkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

- W każdą niedzielę Adwentu będzie można nabyć z tyłu kościoła (pod chórem) opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jak również od poniedziałku do soboty w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Cena dużej świecy 12 zł, małej 5 zł.

- Od dzisiejszej niedzieli do 4 niedzieli Adwentu katedralna młodzież będzie rozprowadzać pierniki świąteczne, własnego wypieku oraz sianko pod wigilijny obrus. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby parafialnego duszpasterstwa młodzieży.

- W poniedziałek 10 grudnia, o godz. 16.30, w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Minorytów 4, odbędzie się wykład zatytułowany „Tajemnice Opolskiej Katedry”. Wykład wygłoszą: Krzysztof Ogiolda i ks. dr Waldemar Klinger.

- Parafialny zespół Caritas zaprasza na spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i seniorów, które odbędzie się 20 grudnia 2018 r. w Auli Domu Parafialnego.

- 22 grudnia 2018 r. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym przy ulicy Wrocławskiej 158, odbędzie się „26. Wigilia Samotnych i Potrzebujących miasta Opola”. Zaproszenia na wigilię można odbierać od poniedziałku 10 grudnia 2018 r, w kancelarii parafialnej.

- Małżonków zapraszamy do udziału w adwentowych rekolekcjach z cyklu Remont małżeński, które odbędą się w dniach 14 – 16.12.2018 r. w kościele seminaryjnym w Opolu. Szczegóły na plakacie!

- Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w katedralnym projekcie solidarnościowym AKCJA – REAKCJA. Wobec wielu akcji renowacyjnych przeprowadzanych obecnie w naszej świątyni potrzeba z naszej strony wielu konkretnych reakcji. Co za tym idzie, potrzeba wielu bezinteresownych rąk do pracy. Czcigodni Parafianie, bardzo prosimy raz w miesiącu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. Zapisy i szczegóły po każdej Mszy św. w zakrystii. Dziękujemy tym osobom, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę.

- Ostrzegamy przed oszustami, którzy krążą wokół katedry i po domach, wyłudzając datki. Ojcowie franciszkanie prowadzą całoroczną kuchnię dla ubogich i bezdomnych, która funkcjonuje: poniedziałek, środa i piątek od 12.00 do 13.00 – wydając zupę, we wtorki i czwartki od 9.00 do 10.00 – wydając kanapki.

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności:
Marek Stachoń ( l.54), Helena Til ( l.93) Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Do góry