Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

W związku z państwowymi wytycznymi w katedrze na Mszach św. i nabożeństwach mogą się gromadzić wszyscy chętni, ale z maseczkami na twarzy.

Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność za wspieranie nas modlitewne i materialne w tych trudnych czasach. Nasza wdzięczność jest tym większa, gdyż mamy świadomość, że wielu spośród Was przeżywa podobne trudności.

 

5  lipca – niedziela – XIV niedziela zwykła

 • Kolekta przeznaczona na utrzymanie seminarium duchownego w Opolu i pozostałych instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za serdeczną ofiarność.
 • Po Mszy św. o godz. 16.00 wymiana tajemnic Różańca św.
 • 17.45 – Nieszpory niedzielne z adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy

 

6 czerwca – poniedziałek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

 • W tym dniu przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych. Polecajmy Bożej opiece wszystkich chorych i cierpiących w domach i szpitalach.
 • 20.00 – w lipcu nie będzie nabożeństw Ogrody Pana.

11 lipca – sobota – Święto św. Benedykta

 • 17.45 – Nabożeństwo różańcowe.

12  lipca – niedziela – XV niedziela zwykła

 • Kolekta gospodarcza przeznaczona na renowację naszej świątyni. Przed katedrą zbiórka do skarbon na Wydział Teologiczny w Opolu. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
 • 12.00 – Msza św. w intencji rocznych dzieci. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej do piątku.
 • 17.45 – Nieszpory niedzielne z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 • Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom i rodzicom na czas wakacji życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego wypoczynku. Pamiętajcie, że nie ma wakacji od Boga.
 • Z powodu epidemii tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała zupełnie inny charakter. W związku z tym 1 niebieska pielgrzymuje wyłącznie we wtorek (18 sierpnia) na trasie od Kamienia Śląskiego do Góry św. Anny (dojazd na własną rękę). W grupie może iść jedynie 20 osób w wieku od 16 do 65 lat. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej.
 • Biskup Opolski od 30 maja zniósł dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich wiernych przebywających na terenie diecezji opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą korzystać: 1. osoby w podeszłym wieku; 2. osoby chore; 3. ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem.
 • W zakrystii bądź kancelarii znów można nabyć Piasteczka. To pyszne wypieki, które są specjalnością naszej katedralnej parafii. Cena 7 zł.

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności:

Wojciech Siłka (87 l.), Jerzy Olewiński (65 l.), Krzysztof Nowemberski (43 l.), Katarzyna Soroczyńska (88 l.), Ryszard Babik (52 l.), Zbigniew Załoga (91 l.), Czesław Płaczek (85 l.) i Helena Sajko (90 l.).

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Zachęcamy do tego, by w okresie wakacyjnym zastanowić się nad przynależnością od września do wybranej wspólnoty parafialnej. Oto one:

Liturgiczna służba ołtarza (LSO) – wspólnota skupiająca ministrantów i lektorów, którzy służą przy ołtarzu na chwałę Bożą. Przygoda z LSO na ogół rozpoczyna się od I Komunii św. i może trwać przez całe życie.

Dzieci Maryi (marianki) – to grupa dziewcząt, które naśladując Maryję, pragną służyć samemu Panu Bogu. Do wspólnoty Dzieci Maryi może należeć każda dziewczyna od najmłodszych lat, tak więc zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.

Grupa młodzieżowa – pragnie formować swoje życie w duchu katolickim. Na cotygodniowych spotkaniach czytamy Pismo Święte, prowadzimy dyskusje, oglądamy wartościowe filmy, pogłębiamy na modlitwie naszą duchowość.

Róże różańcowe – skupiają wszystkich członków żywego różańca z naszej katedralnej parafii. Róża liczy 20 osób, które codziennie odmawiają po jednej dziesiątce różańca.

Parafialny zespół „Caritas” – to osoby, które angażują się w charytatywną pomoc potrzebującym naszej parafii.

Zespół muzyczny Afar – to pełni entuzjazmu młodzi ludzie, którzy swoim śpiewem chcą wielbić Pana Boga.

Wieczernik miłosierdzia – wspólnota skupiona wokół idei Bożego miłosierdzia. Zapraszamy na koronkę do Bożego miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00 oraz na spotkanie przy kawie.

Schola parafialna – wspólnota dziewcząt i kilku osób dorosłych, którzy chcą śpiewem chwalić Pana Boga. Schola parafialna posługuje na Mszach św. familijnych (niedziela godz. 12.00).

Wspólnota Krwi Chrystusa – propaguje duchowość zaczerpniętą od św. Kaspra del Bufalo, ukazującą zbawczą ofiarę Chrystusowej męki dla całego świata. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu.

Chór parafialny – od kilkudziesięciu lat uświetnia swoim śpiewem najważniejsze uroczystości roku liturgicznego.

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jacka – to wspólnota pełnych entuzjazmu ludzi, którzy poprzez formacyjno-modlitewne spotkania pragną pogłębiać swoją wiarę i wielbić Pana Boga. Wspólnota prowadzi kursy ewangelizacyjne.

Legion Maryi – wspólnota wielbiąca Maryję różańcem i pogłębiająca swoją duchowość poprzez modlitwy wypracowane przez legionistów. W każdą sobotę o godz. 8.30 w katedrze wspólnota odmawia różaniec i Godzinki o NMP.

Apostolstwo Dobrej Śmierci – modli się w intencjach ludzi chorych, umierających, cierpiących, przeżywających różnorakie kryzysy. Wspólnota prowadzi modlitwy w każdy poniedziałek o godz. 17.45.

Wolontariusze – to grupa dla osób, które pragną w swoim życiu otworzyć się na uczynki miłosierdzia wobec chorych, samotnych i ubogich. Wolontariusze spotykają się przy parafii kilka razy w roku, ponieważ ich polem działania są szpitale, Domy Pomocy Społecznej itp.

Do góry