Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia – niedziela
- Kolekta gospodarcza na remonty w naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
- 17.45 – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE W tym roku przypada stulecie objawień fatimskich. Nasza katedralna parafia wpisuje się też w nurt maryjnego rozmodlenia w duchowości objawień fatimskich, w których Maryja prosiła tak bardzo o wynagradzającą modlitwę różańcową za grzechy ludzkości. Nie pozostawajmy obojętni na wołanie Maryi – Matki naszego Pana.

14 sierpnia – poniedziałek
- 17.45 – Modlitwy Apostolstwa Dobrej Śmierci.

15 sierpnia – wtorek, Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny
- Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. Msza Św. o godz. 10.30 odprawiana będzie w int. Wojska Polskiego garnizonu Opole.
- Przypada 32. rocznica konsekracji bpa Jana Bagińskiego, emerytowanego biskupa naszej diecezji.

16 sierpnia – środa
- Krucjata różańcowa zaprasza na Msze Św. i pokutny marsza różańcowy ulicami Opola w int. Ojczyzny. Szczegóły na plakacie.

18 sierpnia – piątek
- 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

19 sierpnia – sobota
- 17.00 – nabożeństwo z udzieleniem sakramentu chrztu dzieciom. Zgłoszenia dzieci przyjmujemy w kancelarii parafialnej do czwartku. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się w piątek (18.08.2017r.) o godz. 19.15 w Domu Parafialnym.

20 sierpnia – niedziela
- Kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
- 12.00 – Msza Św. w int. naszych wikarych ks. Roberta, ks. Daniel, ks. Zbigniewa z podziękowaniem za podjętą posługę duszpasterską w naszej parafii.
- 17.45 – Wynagradzająca modlitwa różańcowa z suplikacjami w int. o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

- W poniedziałek wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach w drodze, bądź duchowo wspierając modlitwą tych, którzy zmierzają na jasnogórski szczyt. Informacja dla zapisanych do grupy 1 niebieskiej: Bagaże można składać w Domu Parafialnym w niedzielę (13.08.2017 r.) w godzinach: 19.30 – 20.30.
- W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi świętej w naszej katedrze w dni powszednie od 6:30 do 12:00 oraz od 15:00 do 18:30.
- W zakrystii oraz w kancelarii można nabyć Katedralne Piasteczka – pyszne ciastka, które mogą być dodatkiem do kawy lub prezentem dla gości odwiedzających Opole; cena 7 zł. Dochód ze sprzedaży ciastek przeznaczony jest na renowację naszej świątyni.

Do góry