Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 września – UROCZYSTOŚĆ PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO – ODPUST PARAFIALNY
- Kolekta przeznaczona na utrzymanie naszej parafii. W minionym tygodniu kolekta gospodarcza wyniosła 7 577,96 zł. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
- 17.45 – uroczyste nieszpory odpustowe z adoracją prowadzoną przez kapłana.

Od poniedziałku do piątku rano włącznie jesteśmy u św. Sebastiana.

16 września – poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana
- 17.45 – modlitwy apostolstwa dobrej śmierci.

17 września – wtorek
- 17.45 – różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

19 września – czwartek
- 17.00 (św. Sebastian) – Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci.

20 września – piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
- 15.30 – koronka do Bożego Miłosierdzia.
- 19.15 – obowiązkowa nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

21 września – sobota – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
- 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia.
- 17.00 – nabożeństwo z udzieleniem chrztu świętego.
- 17.45 – Różaniec wdzięczności za dar koronacji cudownego obrazu oraz dzień modlitw o dar żywej wiary dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

22 września – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – DOŻYNKI PARAFIALNE
- Kolekta przeznaczona na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków. Bóg zapłać za złożone ofiary.
- 10.30 – uroczysta suma z podziękowaniem za zebrane plony.
- 17.45 – nieszpory niedzielne z modlitwą dziękczynną za zebrane plony.
- Od dziś do wtorku (15–17.09) przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy o nich w sposób szczególny w tych dniach.

- Zapraszamy w poniedziałek (16 września) o godz. 20.00–21.00 do kościoła św. Sebastiana na bezinteresowne uwielbienie – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

- W imieniu ojców franciszkanów zapraszamy na XX Jarmark Franciszkański, który odbędzie się w dniach 21–22 września. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

- 20 września o godz. 20.00 w kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu dekanalne czuwanie młodzieży. Zapraszamy!

- Spotkanie rady parafialnej odbędzie się 19 września (czwartek) o godz. 19.00 na plebanii.

- Spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędzie się 26 września (czwartek) o godz. 19.00 na plebanii.

- Skupienie wspólnot żywego różańca z miasta Opola. Zapraszamy członków i sympatyków żywego różańca w Opolu na doroczne skupienie, które odbędzie się 28 września br. (ostatnia sobota miesiąca) w katedrze opolskiej. Szczegóły na plakacie.

- Zapraszamy wszystkie wspólnoty oraz sympatyków Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Dzień Jedności, który odbędzie się w sobotę 21 września br. w kościele seminaryjnym w Opolu. Koszt uczestnictwa: 20 zł. Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Szczegóły na plakacie.

- Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej i ich rodziców odbędzie się w poniedziałek 23 września o 17.00. Dzieci będą miały swoje spotkanie w kościele, a rodzice w auli domu parafialnego. Obecność rodziców i dzieci jest obowiązkowa!
- W zakrystii lub kancelarii można nabyć film dokumentalny „Pontifex” o życiu arcybiskupa Alfonsa Nossola. Cena 20 zł. Ponadto można zakupić wędrującą kapliczkę Matki Bożej.

- Zapraszamy wszystkich – zarówno kobiety, jak i mężczyzn – do wzięcia udziału w katedralnym projekcie solidarnościowym AKCJA – REAKCJA. Wobec wielu akcji renowacyjnych przeprowadzanych obecnie w naszej świątyni potrzeba z naszej strony konkretnych reakcji. Co za tym idzie, potrzeba wielu bezinteresownych rąk do pracy. Czcigodni Parafianie, bardzo prosimy raz w miesiącu o pomoc w sprzątaniu naszej wielowiekowej świątyni. Zapisy i szczegóły po każdej Mszy św. w zakrystii. Dziękujemy tym osobom, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę.

- W zakrystii oraz w kancelarii można nabyć Katedralne Piasteczka – pyszne ciastka, które mogą być dodatkiem do kawy lub prezentem dla gości odwiedzających Opole. Dochód ze sprzedaży ciastek przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Koszt 7 zł.

 

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności:
Czesław Bochenek (81 l.), Janina Stokrocka (89 l.), Leopold Okulicki (90 l.), Elżbieta Trzos (75 l.) i Magdalena Kudła. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Do góry