Ogłoszenia

25 czerwca – XII Niedziela Zwykła

- Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
- Od dzisiejszej niedzieli Msza Św. o godz. 9.00 będzie transmitowana przez naszą regionalną TVP Opole. Przypominamy, również, że w Radio DOXA są transmitowane Msze Św. (w dni powszednie: poniedziałek-piątek: o godz. 6.30, w sobotę: 7.00 oraz w 2. niedzielę miesiąca o godz. 10.30). Jesteśmy wdzięczni tym mediom, że dzięki ich inicjatywie szczególnie seniorzy i chorzy będą mogli uczestniczyć we Mszach Św.
- Z racji wakacji na następne Msze św. familijną zapraszamy we wrześniu.

28 czerwca – środa

- Przypada 45. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.

29 czerwca – czwartek, Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła

- W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za używanie ze czcią przedmiotu pobożności (krzyżyka,
obrazu, medalika, różańca) poświęconego przez papieża lub biskupa i odmówienie wyznanie wiary zatwierdzonego przez Kościół.

30 czerwca – piątek

- 19.00 na Placu Katedralnym odbędzie się koncert charytatywny na rzecz naszej katedry. Wystąpią zespół Sound’n’Grace, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan oraz Gwiazda Wieczoru Siostra Cristina, zwyciężczyni konkursu The Voice of Italy w 2014 roku, która przyjedzie do nas na jedyny koncert w Polsce. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł są do nabycia w kancelarii parafii, na portierni Wydziału Teologicznego UO przy ul. Drzymały, w Kurii Diecezjalnej oraz w opolskich parafiach.
- 18.30 – Msza Św., z racji koncertu na placu katedralnym, odbędzie się w kościele św. Sebastiana.

1 lipca – sobota

- Po Mszy Św. o 7.00 ponowienie zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny.

2 lipca – niedziela

- Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
- 10.30 – podczas Mszy Św. zostanie udzielony sakrament chrztu św. dzieciom. Zgłoszenia dzieci
przyjmujemy do czwartku w kancelarii parafii. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek 30. czerwca o 19.15.
- Po Mszy Św. o godz. 16.00 wymiana Tajemnic Różańca Świętego dla członków Żywego Różańca.

- Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy uczestniczyli, a szczególnie tym, którzy pomogli w zorganizowaniu uroczystości zawierzenia MB Opolskiej naszego miasta.
- Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom życzymy Bożego błogosławieństwa na czas rozpoczynających się wakacji.
- Ks. Czesław Gac dziękuje kapłanom i wiernym parafii katedralnej za modlitwy oraz wyrazy serdeczności, których doświadczył z okazji swojego złotego jubileuszu kapłaństwa.
- W zakrystii oraz w kancelarii można nabyć Katedralne Piasteczka – pyszne ciastka, które mogą być dodatkiem do kawy lub prezentem dla gości odwiedzających Opole; cena 7 zł. Dochód ze sprzedaży ciastek przeznaczony jest na renowację naszej świątyni.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Kazimierz Pawłowski (62), Ewa Kościjańska (75). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Do góry