Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 sierpnia – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
- Dzisiejsza kolekta to kolekta gospodarcza przeznaczoną na renowację naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary!
- 17.45 – Wynagradzająca modlitwa różańcowa z modlitwą o uzdrowienie i suplikacji w int. o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
- Kazanie głosi ks. neoprezbiter Jakub Furca. Po Mszach świętych błogosławieństwo prymicyjne.

13 sierpnia – poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej z Fatimy.
- Wyrusza 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bagaże przynosimy do salki katechetycznej w niedzielę 12.08.2018 r. w godz. od 19.30 do 20.30. Wyjście w poniedziałek o 8.30 spod kościoła pw. św. Jacka w Opolu. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę.
- 17.45 – Modlitwy Apostolstwa Dobrej Śmierci.
- Jest to dzień, w którym przypada wspomnienie MB z Fatimy. W tym dniu po Mszy św. wieczornej w int. Ojczyzny zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z kazaniem i procesją różańcową.

14 sierpnia – wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
- 17.45 – nabożeństwo maryjne w wigilię Uroczystości ku czci Wniebowziętej NMP.

15 sierpnia – środa – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
- Msze św. w tym dniu będą odprawiane w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00 (wyjątkowo przesunięta na 12.30). Po każdej Mszy odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. Msza Św. o godz. 10.30 odprawiana będzie w int. Wojska Polskiego garnizonu Opole.
- Kolekta w tym dniu przeznaczona na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu. Bóg zapłać za wszelką ofiarność!
- 17.45 – nabożeństwo ku czci Wniebowziętej NMP.

17 sierpnia –piątek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JACKA
- 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
- 18.30 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Pawła Stobrawy w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza (1 rocznica zaginięcia) z poświęceniem tablicy pamiątkowej.
- 19.15 – obowiązkowe nauki przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych w Domu Parafialnym.

18 sierpnia – sobota
- 17.00 – nabożeństwo z udzieleniem sakramentu chrztu dzieciom. Zgłoszenia dzieci przyjmujemy w kancelarii parafialnej do czwartku.
- 17.45 – nabożeństwo maryjne.

19 sierpnia – XX NIEDZIELA ZWYKŁA
- Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary!
- Kazanie w naszej wspólnocie parafialnej wygłosi ks. neoprezbiter Tomasz Kornek pochodzący z Winowa. Po każdej Mszy św. możliwość przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie zapraszamy.
- 10.30 – Msza św. w intencji małżeńskich jubilatów. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej do piątku.
- 17.45 – Wynagradzająca modlitwa różańcowa z modlitwą suplikacji w int. o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

- W miesiącu sierpniu w ramach niedzielnych nabożeństw wieczornych zapraszamy na wynagradzającą modlitwę różańcową z suplikacjami z prośbą o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

- Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu, Watykanu i San Giovanni Rotondo od 18 – 25 września 2018. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz gablotkach, a zapisy w kancelarii parafialnej. GORĄCO ZAPRASZAMY!


- Zapraszamy wszystkich – zarówno kobiety jak i mężczyzn – do wzięcia udziału w katedralnym projekcie solidarnościowym AKCJA – REAKCJA. Wobec wielu akcji renowacyjnych przeprowadzanych obecnie w naszej świątyni potrzeba z naszej strony wielu konkretnych reakcji. Co za tym idzie potrzeba wielu bezinteresownych rąk do pracy. Czcigodni Parafianie bardzo prosimy raz w miesiącu o po-moc w sprzątaniu naszej wielowiekowej świątyni. Zapisy i szczegóły po każdej Mszy św. w zakrystii. Dziękujemy tym osobom, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę i zaangażowały się w pomoc przy sprzątaniu naszej katedry.

- Ostrzegamy przed oszustami, którzy krążą wokół katedry i po domach wyłudzając datki. Przypominamy, że Ojcowie Franciszkanie prowadzą całoroczną kuchnię dla ubogich i bezdomnych, która funkcjonuje: która funkcjonuje: poniedziałek, środa i piątek od 12.00 do 13.00 wydając zupę, we wtorki i czwartki od 9.00 do 10.00 wydając kanapki.

- Film o katedrze. W zakrystii oraz kancelarii można nabyć płytę DVD z filmem Prace na wysokościach zrealizowanym przez Telewizję TVP 3 Opole oraz przy patronacie ECO. Koszt filmu to 20 zł.

- Ciągle do nabycia jest płyta Deus meus refugii mei rupes, z serii Organy Śląska Opolskiego. Cena: 10 zł.

- Zachęcamy do korzystania w czasie nabożeństw z modlitewnika Droga do Nieba.

- W zakrystii oraz w kancelarii można nabyć Katedralne Piasteczka – pyszne ciastka, które mogą być dodatkiem do kawy lub prezentem dla gości odwiedzających Opole. Dochód ze sprzedaży ciastek przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Koszt Katedralnych Piasteczek to 7 zł.

- W okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi od poniedziałku do soboty: 6.30 – 8.00 (w soboty od 7.00), 9.00 – 12.00 oraz 15.00 – 18.30.

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Garczyńska (77 l.), Stanisław Kwiatkowski (68 l.), Cecylia Bryksa (77 l.), Mieczysław Małysiak (56 l.), Jan Kubica (87 l.) i Kazimiera Gola (87 l.). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Na wesoło
W Środę Popielcową 14 – letni chłopiec wrócił głodny ze szkoły. Od razu zaczął jeść wczorajsze „ostatkowe” ciasto.
- Ale dzisiaj obowiązuje post ilościowy i jakościowy – powiedziała mama.
- Jeżeli chodzi o ilość, to dużo ciasta już nie zostało, a co do jakości, to lepiej nie mówić… 

Złote myśli…
Tajemnica szczęścia kryje się raczej w dawaniu go innym, niż w szukaniu dla siebie. (J. Normand)

Niech milczy ten, kto uczynił jakieś dobrodziejstwo - niech mówi ten, który je otrzymał. (Seneka)

Informacja dotycząca zawierania ślubów w naszej katedrze: W najbliższych latach (do połowy 2020 roku) potrwa remont wnętrza katedry. Dociera do nas wiele zapytań dotyczących zawierania sakramentu małżeństwa w naszej świątyni. Istnieje możliwość sprawowania tego sakramentu w katedrze, jeśli komuś nie przeszkadzają rusztowania i ogólny wygląd świątyni związany z zabezpieczeniem ołtarzy i figur na czas remontu.
Jest jeszcze inny wariant – możliwość udzielenia sakramentu małżeństwa przez naszych duszpasterzy w innych kościołach znajdujących się na terenie naszej parafii, tj.: w kościele św. Sebastiana, w kościele Trójcy Św. (Ojcowie Franciszkanie) albo w kościele św. Aleksego. Wybór pozostawiamy narzeczonym.

Do góry