Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA

17.02 – VI Niedziela zwykła
- Kolekta przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary zwłaszcza na cel renowacji świątyni.
- 17.00 – Celebracja dla dzieci I – komunijnych i Rodziców. Poświęcenie świec pierwszokomunijnych, wyznanie wiary podczas, którego ojcowie przekażą światło świecy paschalnej swoim dzieciom.
- 17.45 – Nieszpory niedzielne z chwilą osobistej adoracji (w ciszy).

Od poniedziałku do soboty rano Msze św. i nabożeństwa odbywać się będą w kościele pw. św. Sebastiana!

18.02 – Poniedziałek
- 17.45 – Modlitwy Apostolstwa Dobrej Śmierci.

19.02 – Wtorek
- 17.45 – Różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

21.02 – Czwartek
- 17.00 – Zapraszamy dzieci naszej parafii na Mszę św. szkolną.
- 17.45 – Różaniec Wdzięczności za dar koronacji obrazu MB Opolskiej. Jest to zarazem parafialny dzień modlitw w intencji miasta Opola o dar żywej i niezachwianej wiary dla wszystkich Opolan.
- 19.15 – Na plebanii spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii..

22.02 – Piątek * Święto Katedry św. Piotra
- 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
- 19.00 – W katedrze Msza św. i okazja do spowiedzi dla młodzieży, w tym dla kandydatów do bierzmowania z klas 6, 7, 8 SP i 3 GIM. Zapraszamy!

23.02 – Sobota * Wspomnienie św. Polikarpa
- Po Mszy św. o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP prowadzone przez Legion Maryi.
- 17.45 – Nabożeństwo maryjne (Różaniec).

24.02 – VII Niedziela zwykła
- 16-a rocznica śmierci śp. ks. prałata Stefana Baldy. Msza św. za ++ proboszczów katedry o godz. 18.30.
- Kolekta przeznaczona na bieżące potrzeby parafii.
- 17.45 – Nabożeństwo ku czci bł. o. Alojzego Ligudy.

- Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w diecezji opolskiej organizuje "Ładowarkę", która odbędzie się w dniach 15 - 17 marca 2019 r. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Jest to spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania będących uczniami klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum. Koszt ok. 120 zł. Więcej informacji u ks. Patryka.

- Osoby, które pragną w naszej parafii przystąpić do wspólnoty Żywego Różańca mogą zapisać się w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u ks. Artura.

- Do nabycia książka autorstwa Krzysztofa Ogioldy (redaktor NTO) pt. „Tajemnice Opolskiej Katedry”. Wydanie albumowe, kolor, s. 108. Cena w miękkiej oprawie 23 zł, w twardej 28 zł. Doskonały prezent dla wszystkich zainteresowanych historią i tematyką naszej Katedry.

- W sprzedaży płyta z konferencjami ks. Grzywocza – koszt 20 zł.

- Zapraszamy wszystkich – zarówno kobiety jak i mężczyzn – do wzięcia udziału w katedralnym projekcie solidarnościowym AKCJA – REAKCJA. Wobec wielu akcji renowacyjnych przeprowadzanych obecnie w naszej świątyni potrzeba z naszej strony wielu konkretnych reakcji. Co za tym idzie potrzeba wielu bezinteresownych rąk do pracy. Czcigodni Parafianie bardzo prosimy raz w miesiącu o pomoc w sprzątaniu naszej wielowiekowej świątyni. Zapisy i szczegóły po każdej Mszy św. w zakrystii. Dziękujemy tym osobom, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę i zaangażowały się w pomoc przy sprzątaniu katedry.

- ZAPRASZAMY NA SZLAK PIELGRZYMI!!!
- Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa, Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Trok, Wilna, Sokółki, Szawli i innych miejscowości w terminie od 3 – 10 lipca 2019. Koszt 1595 zł.
- Organizujemy również samolotową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 6-13 października 2019. Koszt 3000 zł + 130 $.
- Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.

- Ostrzegamy przed oszustami, którzy krążą wokół katedry i po domach wyłudzając datki. Ojcowie Franciszkanie prowadzą całoroczną kuchnię dla ubogich i bezdomnych, która funkcjonuje: poniedziałek, środa i piątek od 12.00 do 13.00 wydając zupę, we wtorki i czwartki od 9.00 do 10.00 wydając kanapki.

- Stowarzyszenie Przyjaciół Katedry Opolskiej CRUX zaprasza do przekazania 1% podatku na rzecz renowacji naszej świątyni (KRS: 0000248126). Dzięki temu włączacie się Państwo w prace wspomagające ratowanie opolskiej perły gotyckiej architektury!

- Informacja – prośba dla emerytów i rencistów. Dla tych, którzy spośród emerytów i rencistów chcieliby przekazać swój 1% podatku na rzecz renowacji naszej Katedry, mogą pobrać urzędowy druk w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po wypełnieniu (tylko dane osobowe i podpis) można druk zostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Druk zostanie odniesiony do Urzędu Skarbowego. Przypominamy, że 1% naszego podatku albo przekażemy naszej Katerze, albo zostanie zabrany przez Urząd Skarbowy.

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności:
+ Wiesława Baranowska (l. 64), + Ludwik Marcinów (l. 82), + Lucjan Kolański (l. 74) i + Zbigniew Chałaczkiewicz (l. 73). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Do góry