Ogłoszenia

15 kwietnia – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 kwietnia – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
- Rozpoczyna się 10. Tydzień biblijny. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego.
- W przyszłą niedzielę tzw. Dobrego Pasterza rozpoczyna się 55. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, misyjne i do życia zakonnego.
- O godz. 10.30 Msza św. w intencji małżonków jubilatów.
- Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
- Od poniedziałku do soboty Msze św. odprawiamy w kościele św. Sebastiana.

16 kwietnia – poniedziałek
- 17.45 – Modlitwy Apostolstwa Dobrej Śmierci.
- Rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI.

17 kwietnia – wtorek
- 17.45 – Różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

19 kwietnia – czwartek
- 17.00 – Msza św. szkolna w kościele św. Sebastiana. Zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną. Pan Jezus czeka na Was!
- 13. Rocznica wyboru papieża seniora Benedykta XVI.

20 kwietnia – piątek
- 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia.
- 19.15 – Obowiązkowa nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w domu parafialnym.

21 kwietnia – sobota
- 17.00 – Nabożeństwo z udzieleniem sakramentu chrztu dzieciom – zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
- 17.45 – Różaniec wdzięczności za dar koronacji wizerunku MB Opolskiej przez św. Jana Pawła II
oraz o dar żywej wiary dla wszystkich mieszkańców miasta Opola.

22 kwietnia – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
- Niedziela Dobrego Pasterza – przypada Światowy Dzień Modlitw o powołania, rozpoczynający 55. Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
- Rocznica urodzin biskupa pomocniczego Pawła Stobrawy.
- O godz. 17.45 nabożeństwo powołaniowe.

- Obowiązkowe spotkanie dla Rodziców kandydatów do bierzmowania klas III Gimnazjum odbędzie się 23 kwietnia (poniedziałek) w Auli Domu Parafialnego o godz. 19.15.
- Ostrzegamy przed oszustami, którzy krążą wokół katedry i po domach wyłudzając datki. Przypominamy, że Ojcowie Franciszkanie prowadzą całoroczną kuchnię dla ubogich i bezdomnych, która funkcjonuje: która funkcjonuje: poniedziałek, środa i piątek od 12.00 do 13.00 wydając zupę, we wtorki i czwartki od 9.00 do 10.00 wydając kanapki.
- Nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki: 05.07 – 12.07.2018 do Medjugorie, 18.09 – 25.09.2018 do Rzymu, Watykanu i San Giovanni Rotondo. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej.
- Stowarzyszenie Przyjaciół Katedry Opolskiej CRUX zaprasza do przekazania 1% podatku na rzecz renowacji naszej świątyni (KRS: 0000248126). Dzięki temu włączacie się Państwo w prace wspomagające ratowanie opolskiej perły gotyckiej architektury!
- Od 28 lutego w każdą środę po godz. 16.00 w kancelarii parafialnej jest rozliczany PIT 37 osobom, które pragną przekazać 1% swojego podatku na cele rewitalizacji naszej katedry. Bóg zapłać za podjęcie tej inicjatywy!
- Informacja – prośba dla emerytów i rencistów. Dla tych, którzy spośród emerytów i rencistów chcieliby przekazać swój 1% podatku na rzecz renowacji naszej Katedry, mogą pobrać urzędowy druk w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po wypełnieniu (tylko dane osobowe i podpis) można druk zostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Druk zostanie odniesiony do Urzędu Skarbowego. Przypominamy, że 1% naszego podatku albo przekażemy naszej Katedrze, albo zostanie zabrany przez Urząd Skarbowy.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
- Bardzo prosimy o korzystanie podczas nabożeństw z modlitewników Droga do Nieba i czynne włączenie się w śpiew, który jest także naszą wspólną modlitwą.
- Film o katedrze. W zakrystii oraz kancelarii można nabyć płytę DVD z filmem Prace na wysokościach zrealizowanym przez Telewizję TVP 3 Opole oraz przy patronacie ECO. Koszt filmu to 20 zł.
- Ciągle do nabycia jest płyta Deus meus refugii mei rupes, z serii Organy Śląska Opolskiego. Cena: 15 zł.
- W zakrystii oraz w kancelarii można nabyć Katedralne Piasteczka – pyszne ciastka, które mogą być dodatkiem do kawy lub prezentem dla gości odwiedzających Opole. Dochód ze sprzedaży ciastek przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Koszt Katedralnych Piasteczek to 7 zł.

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Marta Sałatkiewcz (+88 l.), Zofia Nowak (+88 l.), Kazimiera Szarek (+81 l.), Edmund Sinicki (+ 68 l.). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Do góry