Intencje

Intencje mszalne 25 października – 2 listopada 2020 roku

 

Niedziela — 25 października 2020 roku *

XXX niedziela zwykła

7.00 1. Do Bożej Opatrzności z prośbą o dary Ducha Świętego, opiekę

MB Opolskiej i łaskę nawrócenia dla Ewy oraz o pokój w rodzinie.

2. Za + Paula Kalla – Msza św. gregoriańska.

  9.00  1. Za ++ rodziców Martę i Tomasza Dyga oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

             2. Za + męża i ojca Edwarda Żygadło (2. rocznica śmierci).

10.30  Suma: 1. Przez wstaw. MB Opolskiej i bł. o. Alojzego z prośbą o Bożą opiekę i dary Ducha Świętego dla całej parafii, szczególnie dla członków parafialnej rady duszpasterskiej i wszystkich zaangażowanych w życie naszej parafii.

             2. Do Trójcy Przenajświętszej w podziękowaniu za dar życia oraz z prośbą o potrzebne łaski i siły na dalsze lata w intencji Jerzego z okazji 60. rocznicy urodzin.

12.00  Msza św. familijna: Za + Huberta Baron, ++ z rodzin Baron, Kośny i Patrzek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

15.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00  1. Za + Józefa Gralewskiego (rocznica śmierci), + Emilię Gralewską, + Bernarda Gralewskiego, + Janinę Kudyba i + Andrzeja Kamińskiego.

             2. Do Trójcy Przenajświętszej z prośbą o opiekę nad rodzinami członków Arcybractwa Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny.

17.45 Nabożeństwo różańcowe (prowadzone przez nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.).

18.30  Za + córkę Wiesławę Pikul (24. rocznica śmierci), + męża Jana Zakrzewskiego (32. rocznica śmierci) i ++ z obu stron.

W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności:

Mieczysław Tatarkowski (67 l.), Andrzej Rosiak (58 l.)

i Krystyna Kroszel (92 l.). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Poniedziałek — 26 października 2020 roku

  6.30 1. Za + Jerzego Knop (6. rocznica śmierci).

          2. Za + Paula Kalla – Msza św. gregoriańska.

  8.00 1. Za + Zofię Znamiec.

          2. Za ++ rodziców Helenę Milczanowską (2. rocznica śmierci) i Mieczysława Milczanowskiego (12. rocznica śmierci), ++ dziadków z obu stron i ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

17.45 Nabożeństwo różańcowe.

18.30 1. Za + ojca Juliana Jelito (rocznica śmierci), + mamę Marię, + brata Kazimierza oraz ++ krewnych z obu stron.

          2. Za ++ Julię i Stanisława Swendrowskich, ++ Emilię i Gustawa Niedzielskich.

20.00 Różaniec dla zabieganych w Ogrodach Pana.

 

Wtorek — 27 października 2020 roku

  6.30 1. Za ++ Zofię i Stanisława Kordas, + córkę Stanisławę Bartosik i dusze w czyśćcu cierpiące.

          2. Za + Paula Kalla – Msza św. gregoriańska.

  8.00 1. Za + Franciszkę Pludra, jej ++ rodziców, braci i siostry oraz + męża, ++ rodziców z obu stron, ++ rodzeństwo, dziadków, szwagrów i dusze w czyśćcu cierpiące.

          2. Za + Wiesława Zatoka w 30. dzień po śmierci.

17.45 Nabożeństwo różańcowe.

18.30 1. Za + męża Romana Lewickiego (7. rocznica śmierci), + zięcia, ++ rodziców Zofię i Józefa Ferenc, Mariannę i Władysława Lewickich.

          2. Za + Helenę Przybyła i + Jerzego Przybyła oraz ++ rodziców z obu stron.

 

Środa — 28 października 2020 roku *

Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

  6.30 1. Za ++ z rodzin Kempińskich i Olejnik oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla żyjących z tych rodzin.

          2. Za + Paula Kalla – Msza św. gregoriańska.

  8.00 1. Za + Tadeusza.

          2. Za + Kazimierza Bil, ++ Marię, Helenę i Jana Horochowik oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

17.45 Nabożeństwo różańcowe.

18.30 1. Za + Pawła Hentschel, + Mariusza Czaickiego, wszystkich ++ z rodziny Hentschel, ++ rodziców Marię i Franciszka Hampel, ++ dziadków Kirchner i Hampel.

          2. Za ++ rodziców Janinę i Zygmunta, ich ++ rodzeństwo i ++ dziadków z obu stron.

Czwartek — 29 października 2020 roku

  6.30 1. Za + Wiesława Grzeszczyka.

          2. Za + Paula Kalla – Msza św. gregoriańska.

  8.00 Za + Zofię Znamiec.

17.00 Msza św. szkolna w kościele św. Sebastiana: Za ++ Pawła, Jana, Annę i Rozalię oraz za ++ sąsiadów
i dobrodziejów.

17.45 Nabożeństwo różańcowe.

18.30 Za + syna Adama Siemasz, ++ rodziców Jana i Katarzynę, Marięi Henryka Siemasz, + Bronisława Siemasz, + Janinę Urbańską, + Bogusława Gawlika i + Stanisława Ozgę.

 

Piątek — 30 października 2020 roku

  6.30 1. Za + matkę Reginę Kampa (6. rocznica śmierci).

          2. Za + Paula Kalla – Msza św. gregoriańska.

  8.00 1. Przez wstaw. MB Opolskiej i bł. o. Alojzego z podziękowaniem za 9-letnią posługę w katedrze opolskiej w intencji Bożeny Sułkowskiej.

          2. Za ++ rodziców Weronikę i Gerharda Skrzypczyk, ++ rodzeństwo Huberta i Anielę oraz dusze
w czyśćcu cierpiące.

          3. Za ++ rodziców Stanisława i Mariannę Szwajcowskich, + brata Edwarda oraz ++ z rodziny.

17.45 Nabożeństwo różańcowe.

18.30 1. Za + męża, ojca i dziadka Stanisława oraz ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron.

          2. Za + Wojciecha Żukowieckiego i wszystkich ++ z rodziny.

 

Sobota — 31 października 2020 roku

  7.00 1. Przez wstaw. MB Opolskiej i św. Józefa o dar błogosławieństwa Bożego dla wszystkich zaangażowanych w dzieło renowacji katedry, a więc członków Kapituły oraz Stowarzyszenie Crux
i dobrodziejów zarówno pomagających materialnie, jak i wspierających to dzieło modlitewnie.

          2. Za + Danutę Wróbel (6. rocznica śmierci) oraz z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny.

  8.00 1. Za ++ rodziców Franciszkę i Juliana Głośnickich, + męża Józefa, + syna Ryszarda Berezowskich oraz za wszystkich ++ z rodziny.

          2. Za ++ rodziców i dziadków Emilię i Zygmunta, Stanisławę i Adama oraz ++ z pokrewieństwa.

Wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych

17.45 Ostatnie nabożeństwo różańcowe z dziękczynnym Te Deum.

18.30 Za dusze w czyśćcu cierpiące – ofiarowano ze skarbon.

 

Niedziela — 1 listopada 2020 roku *

Uroczystość Wszystkich Świętych|

  7.00 Za + Kamila Pudelko – ofiarowano od rodziców i siostry.

  9.00 1. Za + Weronikę Skrzypczyk, + męża Gerarda Skrzypczyk,, ++ syna i córkę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

          2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

10.30 Suma: 1. Przez wstaw. MB Różańcowej z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski dla członków Żywego Różańca i o nowe powołania do tej zaszczytnej służby.

          2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

12.00 Msza św. familijna: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę MB Opolskiej dla Barbary z okazji 70. rocznicy urodzin.

Z powodu pandemii nie będzie tradycyjnych nabożeństw na naszych cmentarzach.

14.00 Nabożeństwo za zmarłych (transmitowane przez TVP 3 Opole)

16.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące – z ofiar ze skarbony.

17.45 Uroczyste nieszpory.

18.30 1. Za ++ mamę Jadwigę, ojca Józefa, ++ z rodzin Jaworskich, Śniegórowiczów, Dąbrowskich, Greniuchów, Polaków, Kluń, Szop i Huzar.

          2. Za + męża, ojca, dziadka i pradziadka Witolda Mazura (1. rocznica śmierci) oraz ++ rodziców
i rodzeństwo z obu stron.

Poniedziałek — 2 listopada 2020 roku *

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

  6.30    Za + męża Jerzego Miśta, ++ rodziców Benedykta i Weronikę Skrockich, ++ rodzeństwo, + kuzynkę Irenę, + wujka i ++ babcie i dziadków.

  8.00  Za wszystkich ++ z rodzin Roman, Koch, Gryszczyk, Lenart, Bekierz i Kowalczyk.

10.00 (dla seniorów) Za ++ w roku 2020 naszych parafian: Piotra Mika, Alfreda Jurczaka, Tomasza Substelnego, Zygmunta Baczyńskiego, Tadeusza Lemańczyka, Halinę Dąbrowską, Barbarę Fijałkowską, Alicję Kwiatkowską, Władysława Koziarskiego, Krzysztofa Nowemberskiego, Jerzego Olewińskiego, Ryszarda Niecikowskiego, Kazimierza Radoj, Irenę Berlińską, Krzysztofa Wanat, Helmuta Pinisz, Leokadię Nawrot, Józefę Mazur, Jadwigę Poszepczyńską, Adriana Strzałka, Krystynę Kroszel.

16.00  Za + męża i ojca Eryka Jonczyk, + brata Wacława, ++ rodzicvów i tesciów oraz ++ z rodzin Jaroszewicz, Jonczyk, Rusak, Matukiewicz i Ruksza.

18.30  Za ++ z rodzin Borbulak, Kostrzewskich i Borodajko.

Do góry