Nawigacja

· Strona główna

Parafia

· Spowiedź w katedrze

· Ogłoszenia parafialne

· Intencje parafialne

· Duszpasterze

· Galeria zdjęć

· Historia parafii

· Obraz Matki Boskiej

· Kazania online

· Wirtualny spacer

Kancelaria

· Kancelaria

· Sakramenty św.

Wspólnoty parafialne

· Wspólnoty w parafii

· Ministranci

· Stowarzyszenie CRUX

Dekanat

· Parafie miasta Opole

· Polecane wydarzenia

Inne

· Szukaj na stronie

· Kontakt


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Wywiad z ks. Edmundem Podzielnym w NTO
dodał:
· alfsoft dnia 28.06.2015
Ksiądz Edmund Podzielny urodzony w 1941 roku. Wyświęcony na księdza 20 czerwca 1965.

Dotychczas pracował: w latach 1965-1967 był wikariuszem parafii Krapkowice; od 1967 do 1972 w parafii św. Józefa w Zabrzu; od 1972 do 1976 w parafii Opole-Szczepanowice; w latach 1976-1985 był proboszczem w Tułowicach, zaś od 1985 do 2003 kierował parafią Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.

Od 2003 roku jest proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. Jest dziekanem rejonu opolskiego, członkiem Rady Kapłańskiej i Rady Konsultorów Diecezji Opolskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WWW.NTO.PL
Zmiany personalne w diecezji
dodał:
· alfsoft dnia 28.06.2015
24 czerwca biskup opolski Andrzej Czaja wręczył kilkudziesięciu księżom dekrety nominujące i odwołujące z poszczególnych urzędów w diecezji. Większość z nich wejdzie w życie 25 sierpnia.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WWW.DIECEZJA.OPOLE.PL
UROCZYSTOSĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OPOLSKIEJ
dodał:
· alfsoft dnia 21.06.2015
W diecezji opolskiej, w samym Opolu, w kościele katedralnym Świętego Krzyża znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Opolskiej z Jej cudownym wizerunkiem. Dzisiaj w niedzielę 21.06.2015 przypada właśnie uroczystość NMP Opolskiej.
- O godz. 10:30 będzie celebrowana Msza św. w intencji małżonków – jubilatów.
- O godz. 12:00 odbędzie się koncelebrowana suma odpustowa w intencji parafian.
- O godz. 17:45 zapraszamy na Różaniec Wdzięczności, który odmawiamy co miesiąc na pamiątkę koronacji Obrazu Matki Boskiej Opolskiej, która odbyła się 21 czerwca 1983 r na Górze św. Anny. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy zarówno na sumę odpustową, jak i na modlitwę różańcową.

Historia opolskiego wizerunku Matki Bożej jest niezwykle bogata. Obraz pochodzi z Piekar, gdzie już w średniowieczu słynął łaskami. W okresie reformacji kościół przeszedł w ręce protestantów i dopiero w 1659 r. Został zwrócony katolikom.

CZYTAJ WIĘCEJ O CUDOWNYM OBRAZIE

Spotkanie Młodych na Lednicy
dodał:
· alfsoft dnia 08.06.2015
XIX Spotkanie Młodych Lednica 2000 jest trzecim spotkaniem przygotowującym do 1050. rocznicy Chrztu Polski. Poprzednie odbyły się pod hasłami „W Imię Ojca” i „W imię Syna”. Nasza młodzież również uczestniczyła w tym spotkaniu.

„Skupimy się na umocnieniu, bo właśnie Duch Święty jest tym, który nas umacnia, jednoczy i uświęca” – wyjaśnia hasło tegorocznej Lednicy jej pomysłodawca i główny organizator, dominikanin o. Jan Góra.

Spotkaniom na Lednicy tradycyjnie towarzyszyła bogata symbolika. W tym roku symbolami spotkania były kadzidło z węgielkiem, świeca i krzyżyki Ducha Świętego.

ZOBACZ KILKA ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA W LEDNICY
Procesja Bożego Ciała w Opolu
dodał:
· alfsoft dnia 03.06.2015
Ksiądz Biskup Andrzeja Czaja zaprasza wszystkich wiernych opolskich parafii do udziału we Mszy Świętej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej o godz. 9.00 w katedrze opolskiej, po której przewodniczyć będzie procesji Bożego Ciała ulicami Opola.

W sposób szczególny ksiądz biskup zaprasza do wzięcia udziału osoby konsekrowane w ramach trwającego Roku Życia Konsekrowanego.
Koncerty organowe w Opolu
dodał:
· alfsoft dnia 28.05.2015
Utwory Bacha, Brosiga i innych kompozytorów oraz pieśni w pięknej oprawie muzyki organowej będzie można usłyszeć 1 czerwca w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu oraz w sali kameralnej Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej (przy ul. Kard. B. Kominka 1).

Wykonawcami będą uczestnicy I Międzynarodowego Konkursu Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych. Wstęp wolny. Konkurs rozpocznie się o 9.00, zakończy o 18.00 Mszą św. z udziałem scholi gregoriańskiej WMSD w kościele św. Sebastiana.

Marsz dla życia i rodziny
dodał:
· alfsoft dnia 24.05.2015 ·
Data marszu: 31/05/2015
Start: 13.00, Plac Katedralny
Finał: Plac Wolności


Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

Wesprzyj remont
Nasze Koszulki


Menu dodatkowe
POSŁUCHAJ RADIA

41,165,010 Gości na stronie od 25.09.2011