Z wdzięcznością za 43 lata posługi przy królewskim instrumencie

Autor: ks. Daniel,
on 30 kwiecień 2017
Utworzono: 30 kwiecień 2017

   Po wieloletniej służbie organistowskiej, pan Alfred Bączkowicz kończy swoją posługę w opolskiej katedrze!  

   Nasz wieloletni organista, pan Alfred Bączkowicz, swoją posługę w kościele katedralnym rozpoczął 1 grudnia 1973 r. Przez te lata doskonale poznał organy w naszym kościele i oprócz grania, dbał o dobry stan tego instrumentu.
Przez ponad cztery dekady pracy uświetniał grą wizyty wielu dostojnych gości katedry, m.in. kard. Karola Wojtyły, przygotowywał specjalny repertuar uroczystości, komponował wiele melodii znanych w naszym kościele cyklów mszalnych, psalmów, pieśni, np. O Maryjo, nasza Pani...
   Nasz organista jest cenionym muzykiem i pedagogiem, zaangażowanym w kształtowanie muzyki kościelnej w naszej diecezji. Za całokształt pracy artystyczno-pedagogicznej otrzymywał odznaczenia i wyróżnienia, m. in. Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej (2002 r.), Złoty Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice przyznany przez Jana Pawła II (2004), ale również oklaski wiernych wsłuchujących się w improwizacje wykonywane przez naszego artystę wykazywały uznanie jego kunsztownej wirtuozerii.
   Dziękując za Jego oddaną i pełną pasji posługę w naszej katedralnej świątyni przy kontuarze organów, życzymy, aby podjęty wkład w piękno liturgii u boku Opolskiej Pani, Bóg wynagrodził swoim błogosławieństwem, radościom i spokojem w dalszych latach życia!

Do góry