Intencje

Intencje mszalne 25 czerwca – 2 lipca 2017 roku

Niedziela — 25 czerwca 2017 roku * XII Niedziela Zwykła

DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA ZA ZAWIERZENIE DZIEJÓW NASZEGO MIASTA
MACIERZYŃSKIEJ OPIECE NASZEJ PANI OPOLSKIEJ


7.00 Za + Rozalię Skrzypczyk i ++ rodzeństwo.
9.00 Za + mamę i babcię Marię Orzech (2. rocznica śmierci), + ojca i dziadka Jana Orzech i za ++ rodziców
z obu stron.
10.30 Suma: 1. Przez wstawiennictwo MB Opolskiej z prośbą o Bożą opiekę i dary Ducha Świętego dla członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i wszystkich zaangażowanych w życie naszej parafii.
2. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej w intencji Elżbiety i Henryka Kowalczyk w 30. rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże
w rodzinie.
12.00 Msza familijna: 1. Za + męża Eugeniusza Smoczyńskiego (4. rocznica śmierci), ++ rodziców i teściów.
2. Za + męża Norberta Trautner (20. rocznica śmierci), ++ rodziców Wiktorię i Franciszka Trautner, Zofię i Franciszka Polowy.
15.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 Do Trójcy Przenajświętszej z prośbą o opiekę nad rodzinami członków Arcybractwa.
17.00 Koncert wdzięczności pt. Tobie Maryjo, w hołdzie... (ks. Krystian Worbs z zespołem Ave).
18.30 1. W intencji członków Klubu Inteligencji Katolickiej w Opolu z okazji zakończenia roku pracy.
2. Za + ojca Michała Jawnego, ++ dziadków z obu stron, + teścia Stanisława Juszczyka, ++ Janinę
i Mieczysława Ślusarczyk.

Poniedziałek — 26 czerwca 2017 roku
6.30 Za + Jerzego Czecha (23. rocznica śmierci) i wszystkich ++ z rodziny.
8.00 1. Za ++ rodziców, braci i dziadków z rodziny Karoń, + wnuczkę Joannę, ++ męża i teściów Sęczkowskich, ++ dziadków Wiśniewskich.
2. Za + Zygmunta Heluszkę z okazji imienin jego + brata Franciszka, + żonę Marię, ++ Zofię, Kazimierza, Bogdana, Marię i Stanisława, + wnuka Roberta oraz ++ rodziców, dziadków i chrzestnych z obu stron.
17.45 Modlitwy wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci.
18.30 Za + męża, ojca i dziadka Stanisława (2. rocznica śmierci).

Wtorek — 27 czerwca 2017 roku
6.30 Za ++ rodziców chrzestnych Zofię i Jana, + chrześniaka Andrzeja oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
8.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Łucji z okazji urodzin i dla jej sióstr.
18.30 1. Za ++ rodziców Annę i Władysława Pospiszylów, + siostrę Marię, ++ braci Edwarda, Henryka i Mieczysława oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++ rodziców Marię i Stanisława Połaciak.

Środa — 28 czerwca 2017 roku * Wspomnienie św. Ireneusza
6.30 Za ++ Marcina i Elżbietę Ignatz oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa.
8.00 Za ++ rodziców Jana i Antoninę, ++ rodzeństwo Józefę i Zdzisława, + bratową Jadwigę, wszystkich ++ z rodzin Kogut i Kapuścińskich.
18.30 1. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny Tomala.
2. Za ++ rodziców Stefanię i Henryka Dronia, ++ dziadków Paulinę i Piotra Kaniut, ++ wujostwo Marię i Zygmunta Nowak, + Pawła Kaniut i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek — 29 czerwca 2017 roku * UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
6.30 Za ++ rodziców Jana i Wiktorię oraz wszystkich ++ z rodziny Kotula.
8.00 1. Za + męża Piotra Żurakowskiego.
2. Za ++ z rodziny Piernikarskich, Zygmunta (3. rocznica śmierci), Adama, Teresę (5. rocznica śmierci), ++ krewnych oraz ++ z rodzin Prawda, Sowa i Smereczyńskich w kolejne rocznice śmierci.
18.30 Za + męża Piotra Selzer, ++ rodziców Mariannę i Konrada Baranowicz, Albinę i Piotra Selzer, + zięcia Edwarda Kęs, + wnuka Dariusza i + prawnuczkę Emilię.

Piątek — 30 czerwca 2017 roku
6.30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla syna Mirosława i jego mamy Heleny.
8.00 Za + brata Franciszka Wiszniewskiego (1. rocznica śmierci), ++ rodziców Kajetana i Bronisławę, + Ludwikę Wiszniewską oraz ++ krewnych z obu stron.
18.30 1. Przez wstawiennictwo Matki Królowej Przenajdroższej Krwi i św. Kaspra del Bufalo o rozwój Wspólnoty Krwi Chrystusa, a także za biskupów i kapłanów oraz za żyjących i ++ członków Wspólnoty Krwi Chrystusa i ich rodziny.
2. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej i bł. Alojzego Ligudy z prośbą o potrzebne łaski dla członków Róży Różańcowej, której patronuje bł. Alojzy Liguda.

Sobota — 1 lipca 2017 roku * Pierwsza Sobota Miesiąca – Dzień poświęcony czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny
7.00 1. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Opolskiej i św. Józefa o dar błogosławieństwa Bożego dla wszystkich zaangażowanych w dzieło renowacji katedry, a więc członków Kapituły oraz Stowarzyszenie Crux i dobrodziejów zarówno pomagających materialnie, jak i wspierających modlitewnie.
2. Do Bożej Opatrzności w intencji Sióstr Służebniczek NMP oraz o powołania do Służby Bożej.
Po Mszy odnowienie zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny
8.00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji 60. rocznicy urodzin.
17.45 Nieszpory maryjne.
18.30 1. Do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dary Ducha Świętego w dalszej posłudze kapłańskiej w int. ks. wikarego Mateusza Kandzi z okazji urodzin.
2. Za ++ Michała i Annę Niebiesny.

Niedziela — 2 lipca 2017 roku * XIII Niedziela zwykła
7.00 Za + męża i ojca Zygfryda Parkitnego, ++ rodziców Józefę i Bronisława, Mariannę i Józefa, + chrześniaka Andrzeja, + brata Stanisława, jego ++ synów Tadeusza i Zdzisława.
9.00 Przez wstawiennictwo MB Opolskiej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Skrzipczyk oraz za + Gerarda, + żonę Weronikę, ++ syna i córkę.
10.30 Suma: Do Aniołów Stróżów intencji dzieci przyjmujących chrzest święty, ich rodziców i chrzestnych o silną wiarę.
12.00 Za + męża, ojca i dziadka Piotra Bernata, jego ++ rodziców Elżbietę i Piotra, ++ braci Henryka, Mariana i Stanisława oraz ++ bliskich z tej rodziny o dar życia wiecznego.
15.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
16.00 1. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej z prośbą o potrzebne łaski dla członków Róży Różańcowej, której patronuje św. Jadwiga.
2. Za + Janinę Wojciechowską, jej + męża Mieczysława, + syna Zbigniewa i + wujka Malkowskiego.
17.45 Nieszpory niedzielne.
18.30 Za + żonę, matkę i babcię Mariannę Dembińską (20. rocznica śmierci) oraz ++ rodziców i ++ pokrewieństwo z obu tron.

Do góry