Intencje

 

Intencje mszalne 22 – 28 kwietnia 2019 roku

Katedra

Poniedziałek Wielkanocny — 22 kwietnia 2019 roku

7.00 Za ++ rodziców Marię i Jana Ścieglińskich, Cecylię i Tadeusza Ciach, ++ babcie i dziadków, + bratową Stanisławę, ++ braci Władysława i Henryka oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

9.00 1. Za + Jadwigę Rumin (9. rocznica śmierci), + męża Mieczysława oraz ++ z rodzin Natkańców, Urbaników, Holińskich, Rubczaków, Waruszyńskich i Chanowskich.

 1. Za + Janusza Kaleta – ofiarowano od Lucyny i Przemysława z rodzinami z Koźla.

10.30 Suma: Do Świętej Rodziny Nazaretańskiej w intencji małżeńskich jubilatów o potrzebne łaski dla…

12.00 Msza familijna: Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą z okazji 60. rocznicy urodzin Mariusza Przybylskiego i błogosławieństwo Boże dla dzieci i wnuków.

15.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

16.00 Za ++ rodziców Eryka i Teresę Mehlich, + brata Konrada, ++ dziadków Matyldę, Jerzego, Paulinę i Józefa, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 Za + Alfreda Burczek, jego ++ rodziców i rodzeństwo, ++ Martę i Izydora Blachnik, ++ rodzeństwo i wszystkich ++ z rodzin Burczek, Blachnik i Piontek.

Katedra

Wtorek w Oktawie Wielkanocnej — 23 kwietnia 2019 roku  

  6.30 Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże w rodzinie oraz za ++ z rodzin Laxy i Salawa.

  8.00 Za + Erika Kubis,, ++ rodziców i rodzeństwo, wszystkich ++ z rodzin Langosz i Kubis oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18.20 Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Koronka.

18.30 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Opolskiej
i zdrowie dla księdza Artura z okazji kolejnej rocznicy urodzin.

 1. Za + syna Mirosława Grabuńczyka (3. rocznica śmierci) oraz ++ rodziców Annę i Feliksa Urbańskich.
 2. Przez wstawiennictwo MB Opolskiej i bł. o. Alojzego Ligudy w intencji ks. Artura i wszystkich członków Żywego Różańca, którym patronuje bł. o. Alojzy Liguda, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla żyjących i radość wieczną dla ++ z tej Róży.

 

Katedra

Środa w Oktawie Wielkanocnej —  24 kwietnia 2019 roku

  6.30 Za + Grzegorza Wójs.

  8.00 Za ++ rodziców Marię i Piotra Nowak, + brata Alojzego, ++ siostry z mężami, + bratanka Krzysztofa, ++ Waldi i Waldemara, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.20 Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Koronka.

18.30 1. Za ++ rodziców Leokadię i Ludwika Trelów (7. rocznica śmierci mamy), ich ++ rodziców i rodzeństwo oraz za + Waldemara.

 1. Za + męża i ojca Sławomira Bralczyk (rocznica śmierci).

 

Katedra

Czwartek w Oktawie Wielkanocnej — 25 kwietnia 2019 roku

  6.30 Przez wstawiennictwo św. Marka Ewangelisty z prośbą, aby Duch Święty kształtował serca kapłanów na wzór Serca Jezusowego, a także o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.

  8.00 Przez wstaw. MB Opolskiej do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i szczęśliwe rozwiązanie dla Emilii z okazji urodzin.

17.00 Msza św. szkolna w kościele św. Sebastiana: Za + Mieczysława Piwowara (6. rocznica śmierci) i + Czesławę Piwowar.

18.20 Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Koronka.

18.30 1. Za ++ rodziców Stefanię i Henryka Dronia (5. rocznica śmierci mamy), ++ dziadków z obu stron, + wujka Pawła Kaniut, ++ wujostwo Marię i Zygmunta Nowaków oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. Przez wstawiennictwo św. Marii Goretti z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego w intencji Pauliny Nocoń w dniu 21. urodzin.

Po Mszy św. procesja wokół katedry z prośbą o urodzaje   (dzień św. Marka).

 

Katedra

Piątek w Oktawie Wielkanocnej — 26 kwietnia 2019 roku

  6.30 Za dusze w czyśćcu cierpiące – od ofiarodawców ze skarbony.

  8.00 1. Za + Tadeusza (9. rocznica śmierci), ++ rodziców Anastazję i Edwarda, ++ braci Adama i Józefa, ++ bratowe z rodziny Kisielewskich, ++ Konstancję i Władysława oraz ++ z rodziny Rąpała.

 1. Za ++ rodziców Genowefę i Antoniego Kozioł, ++ braci Stefana, Władysława i Edmunda, + męża Stanisława Jakubowskiego i wszystkich ++ z rodziny Jakubowskich.

18.20 Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Koronka.

18.30 Za ++ koleżanki z Zespołu Placówek Specjalnych w Opolu: Paulinę Jednaka, Gizelę Mnych, Helenę Zbroja, Annę Adamczyk, Krystynę Machalewską, Barbarę Jelonek, Małgorzatę Szot, Elżbietę Koprowską, Weronikę Skrzypecką, Zofię Adamów i Stefanię Chałupka.

Katedra

Sobota w Oktawie Wielkanocnej — 27 kwietnia 2019 roku

  7.00 Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Opolskiej i św. Józefa o dar błogosławieństwa Bożego dla wszystkich zaangażowanych w dzieło renowacji katedry, a więc członków Kapituły oraz Stowarzyszenie Crux i dobrodziejów zarówno pomagających materialnie, jak i wspierających modlitewnie.

  8.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, zdrowie i nieustającą opiekę, z prośbą o dalsze błogosławieństwo z okazji 78. rocznicy urodzin Leszka.

Wigilia II Niedzieli Wielkanocnej – Miłosierdzia Bożego

Katedra

17.45 Uroczyste nieszpory i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.30 1. Za ++ rodziców Marię i Józefa Zajadacz, + brata Franciszka, + męża Klausa oraz ++ z rodzin Wabnic, Zajadacz i Rosa.

 1. Za ++ dziadków Jadwigę i Romana Oniszk, + brata Dariusza oraz wszystkich ++ z rodzin Oniszk i Marszołek.

 

Katedra

Niedziela — 28 kwietnia 2019 roku *

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego

  7.00 Za + Reginę Felger w dniu urodzin.

  9.00 Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski i dary Ducha Świętego, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie z okazji 50. rocznicy urodzin Mirosława Lenart i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

10.30 Suma: Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

12.00 Msza familijna: 1. Za ++ Urszulę i Czesława.

 1. Za + Katarzynę Rozwadowską.
 2. Przez wstaw. Aniołów Stróżów z prośbą o potrzebne łaski dla Kacpra Szaforz z okazji 1. rocznicy urodzin oraz w intencji jego rodziców i rodziców chrzestnych.

15.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 1. Do Trójcy Przenajświętszej z prośbą o opiekę nad rodzinami członków Arcybractwa Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny.

 1. Do Świętej Rodziny Nazaretańskiej z prośbą o potrzebne łaski w intencji Ewy i Krzysztofa Kozioł z okazji 21. rocznicy ślubu oraz w intencji Aleksandry Kozioł z prośbą o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych.

17.45 Nabożeństwo ku czci Bożego miłosierdzia.

18.30 1. Za + córkę Annę Dec (1. rocznica śmierci).

 1. Przez św. Faustynę i św. Jana Pawła II o dar Miłosierdzia Bożego dla Pawła i jego rodziny, rodzeństwa i chrześniaków oraz za + męża Waldemara i ++ rodziców.
Do góry