Intencje

 

Intencje mszalne 5 – 12 lipca 2020 roku

Niedziela — 5 lipca 2020 roku *
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
7.00 Za ++ Józefa i Marię Skrzypczyk, + brata Jana, jego + żonę Gertrudę oraz ++ z obu stron.
9.00 Za + Gerarda Skrzypczyk, + żonę Weronikę, + syna Huberta, + Anielę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
10.30 Suma: Do Aniołów Stróżów w intencji dzieci przyjmujących sakrament chrztu świętego, ich rodziców i chrzestnych o dar silnej i niezachwianej wiary.
12.00 Msza familijna:
1. Do Świętej Rodziny Nazaretańskiej z prośbą o potrzebne łaski na dalsze lata życia dla Roberta i Magdaleny Szałucha w 1. rocz. ślubu, za syna Szymona w 1. rocz. urodzin i syna Jakuba w 7. rocz. urodzin.
2. Za + żonę, mamę i babcię Barbarę Orzech (6. rocznica śmierci) oraz ++ rodziców Annę i Zenona Połubińskich.
15.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski dla członków żywego różańca i o nowe powołania do tej zaszczytnej służby.
17.45 Nieszpory niedzielne z adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy.
18.30 Za + ks. Aleksa Nowaka, + ks. Pawła Kałużę oraz ++ siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Ducha Świętego – Laurencję, Ambrozję, Łucję i Andrzeję.

Poniedziałek — 6 lipca 2020 roku *
Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
6.30 Za + matkę Marię (rocznica śmierci), + ojca Józefa i wszystkich ++ z rodziny.
8.00 Za ++ Annę Nagłowską i Jana Guzowskiego (z okazji ich urodzin) oraz + męża Władysława, ++ dzieci, rodziców, rodzeństwo, dziadków i ++ z obu stron.
18.30 Za + męża, ojca i dziadka Feliksa Mazurek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek — 7 lipca 2020 roku
6.30 Przez wstaw. MB Opolskiej z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie oraz za + córkę Ingridę Ressel, + męża Rudolfa Miś, ++ rodziców i teściów oraz w pewnej intencji.
8.00 Za + brata Franciszka (8. rocznica śmierci), + bratową Zofię, ++ rodziców Katarzynę i Andrzeja oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
18.30 Za + wujka Bronisława Jaworskiego, + jego + żonę Stanisławę, ++ rodziców Józefę i Ferdynanda.

Środa — 8 lipca 2020 roku *
Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
6.30 Za ++ rodziców Henryka i Marię Okos, ++ z pokrewieństwa oraz z prośbą o zdrowie i spokój w rodzinie.
8.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Justyny i Tomasza Szyndzielorz z okazji 15. rocznicy ślubu. O potrzebne łaski dla Justyny w dniu urodzin oraz o opiekę Anioła Stróża dla córki Emilii.
18.30 1. Przez wstawiennictwo MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo i opiekę dla Henryki Kemp w dniu urodzin.
2. Za + męża, ojca i dziadka Romana Bunio (6. rocznica śmierci), ++ rodziców, teściów, rodzeństwo i pokrewieństwo z obu stron.

Czwartek — 9 lipca 2020 roku
6.30 Do Trójcy Przenajświętszej z prośbą o szczęśliwe zdanie egzaminów zawodowych i dary Ducha Świętego w intencji Jarosława Odziomek.
8.00 Za + ojca Edmunda Gadzińskiego (w 100. rocznicę urodzin).
15.00 Przez wstaw. MB Opolskiej, św. Józefa i bł. o. Alojzego Ligudy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i siły w posłudze kapłańskiej oraz dalsze lata życia dla ks. prob. Waldemara Klingera z okazji 60. urodzin.
18.30 Za dusze w czyśćcu cierpiące – z ofiar ze skarbony.

Piątek — 10 lipca 2020 roku
6.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie zniewagi, profanacje i świętokradztwa uczynione Mu w Najświętszym Sakramencie, z prośbą o łaskę nawrócenia dla sprawców.
8.00 1. Za + mamę Marię Sklebic (w 100. rocznicę urodzin), + ojca Nikodema, + siostrę Teresę i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + męża Jana Zamojskiego.
18.30 Za ++ rodziców Annę i Władysława Żmudów oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.

Sobota — 11 lipca 2020 roku *
Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy
7.00 Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Opolskiej i św. Józefa o dar błogosławieństwa Bożego dla wszystkich zaangażowanych w dzieło renowacji katedry, a więc członków Kapituły oraz Stowarzyszenie Crux i dobrodziejów zarówno pomagających materialnie, jak i wspierających modlitewnie.
8.00 Za + córkę Barbarę.

WIGILIA XV NIEDZIELI ZWYKŁEJ
17.45 Nabożeństwo różańcowe.
18.30 Za + Urszulę Skibniewską, jej + ojca Igora i ++ dziadków.

Niedziela — 12 lipca 2020 roku *
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
7.00 Za + Stanisławę Suchińską (1. rocznica śmierci).
9.00 Przez wstawiennictwo MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla córki Teresy z okazji urodzin.
10.30 Suma: Przez wstaw. MB Opolskiej i bł. o. Alojzego Ligudy w intencji wszystkich Parafian, by żywym Pan Bóg błogosławił, a zmarłych obdarzył życiem wiecznym.
12.00 Msza familijna: Do Aniołów Stróżów, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji rocznych dzieci.
15.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 Za ++ Marię, Czesława i Andrzeja Krawczyszyn oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
17.45 Nieszpory niedzielne z adoracją Najświętszego Sakramentu.
18.30 Do Bożej Opatrzności przez wstaw. MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Jarosławy Załuskiej z okazji 90. rocznicy urodzin.

 

Do góry