Intencje

intencje mszalne­­

CAŁY TYDZIEŃ JESTEŚMY W KATEDRZE

Kościół katedralny

Poniedziałek — 13 sierpnia 2018 roku * Wspomnienie Matki Bożej z Fatimy

6.30 Za + Huberta Tatura, ++ rodziców z obu stron, + brata, ++ Joachima i Pawła Kurc, + Gerarda Matyszok i za dusze w czyśćcu cierpiące.

8.00 Za ++ rodziców Marię i Tadeusza Kocaba oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.

18.30 Przez wstaw. bł. Jerzego, kapłana – patrona Solidarności do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o pomyślność dla naszej Ojczyzny. (Ofiarowano od członków NSZZ Solidarność Ziemi Opolskiej).

Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z rozważaniem i procesją różańcową. Zapraszamy całe rodziny ze świecami.

Kościół katedralny

Wtorek — 14 sierpnia 2018 roku * Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

6.30 Do MB Opolskiej i bł. o. Ligudy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Magdaleny Kondla z okazji 85. rocznicy urodzin.

8.00 Za + Anielę Usyk (17. rocznicę śmierci) ++ rodzeństwo Romana, Władysława, Marię, Stefanię, zmarłych rodziców Franciszkę, Antoniego i Lucynę Musiał.

17.45 Nabożeństwo maryjne.

18.30 Za + Stanisławę Sadowską (27. rocznica śmierci), + ojca Władysława, ++ pokrewieństwo z obu stron oraz + męża Macieja i dusze w czyśćcu cierpiące.

Kościół katedralny

Środa — 15 sierpnia 2018 roku *

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Po Wszystkich Mszach Św. święcimy bukiety kwiatów i ziół.

7.00 Za + Jerzego Nagłowskiego (rocznica śmierci), jego ++ rodziców, rodzeństwo, rodziców chrzestnych i dziadków.

9.00 Za ++ rodziców Maksymiliana i Franciszkę, + brata Franciszka i + bratową Hildegardę.

10.30 Przez wstawiennictwo MB Wniebowziętej, Patronki oręża Polskiego w int. Wojska Polskiego garnizonu Opolskiego i naszej Ojczyzny.

12.30 1.Przez wstaw. MB Opolskiej z podziękowaniem za wspólne lata życia z prośbą o Boże błogosławieństwo w rodzinie w intencji Irminy i Wojciecha w rocznicę ślubu.

  1. Do Świętej Rodziny Nazaretańskiej z prośbą o potrzebne łaski w intencji Elżbiety i Andrzeja Sandeckich z okazji 37. rocznicy ślubu oraz z okazji urodzin żony.

16.00 Za + Alojzego (29. rocznica śmierci), + Zofię Babul, + ks. Bronisława Kozłowskiego oraz wszystkich ++ z rodziny i krewnych.

17.45 Nabożeństwo ku czci Wniebowziętej NMP.

18.30 Za + ojca Antoniego (32. rocznica śmierci) i za wszystkich ++ z rodziny Skurskich, Chodaczkiewiczów i Rupów.

Kościół katedralny

Czwartek — 16 sierpnia 2018 roku

6.30 Za ++ rodziców, teściów, męża, braci, bratową, bratanka oraz ++ z rodzin Woszek, Knop i Król.

8.00 Za + Genowefę Wolak (36. rocznica śmierci), ++ Józefa, Teresę, Edwarda i Piotra Wolak, ++ Józefa i Bronisławę Wierzbińskich, ++ Sebastiana, Marię, Antoniego, Zofię, Ludwika, Józefa i Wacławę Szelewskich, + Romualdę Sulej, ++ Elfrydę i Wacława Łuczkowskich.

18.30 Za + mamę Wandę Olewską (31. rocznica śmierci) – ofiarowano od córek z rodzinami.

 

 

Kościół katedralny

Piątek — 17 sierpnia 2018 roku *

uroczystość św. Jacka,

głównego patrona metropolii górnośląskiej

6.30 Za + mamę Marię (18. rocznica śmierci), + ojca Teodora, + brata Jerzego, ++ pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

8.00 Za + Stanisława Nagłowskiego (rocznica śmierci), jego + żonę Jadwigę, ++ rodziców z obu stron, ++ rodzeństwo, rodziców chrzestnych i dziadków.

18.30 1. Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Pawła Stobrawy w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza w 1 rocznicę zaginięcia w Alpach. Poświęcenie tablicy pamiątkowej.

  1. Za + Mariana Flakiewicz (1. rocznica śmierci), ++ rodziców Annę i Stanisława, + brata ks. Romana Flakiewicz.

Kościół katedralny

Sobota — 18 sierpnia 2018 roku

7.00 Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Opolskiej i św. Józefa o dar błogosławieństwa Bożego dla wszystkich zaangażowanych w dzieło renowacji katedry, a więc członków Kapituły oraz Stowarzyszenie Crux i dobrodziejów zarówno pomagających materialnie, jak i wspierających modlitewnie.

8.00 Za + ojca i dziadka Stanisława Jaroszko (40. rocznica śmierci), + mamę Jadwigę, + siostrę Janinę, + szwagra Mieczysława, + ciocię Stanisławę oraz ++ z rodziny Jaroszko i Janowicz.

 

Wigilia xx niedzieli zwykłej

W tę niedzielę kazania głosi ks. Neoprezbiter Tomasz Kornek, po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego.

17.45 Nabożeństwo maryjne.

18.30 1. Przez wstaw. MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie w intencji Moniki i Mitchella O’Dwyer z okazji 2. rocznicy ślubu i córki Marty z okazji 3. rocznicy urodzin.

  1. Za + Henryka Wójcickiego (3. rocznica śmierci), ++ rodziców Wójcickich i Pełków, ++ Wandę i Teodora Kucza, ++ Zofię i Erharda Gaida, ++ Władysławę i Juliusza Jędrzejewskich.

 

Niedziela — 19 sierpnia 2018 roku *

XX Niedziela zwykła

7.00 Za ++ rodziców Cecylię i Piotra Dreszler, ++ siostry Marię i Czesławę, + brata Stanisława.

9.00 1. Za + dziadka Zenona Połubińskiego (24. rocznica śmierci), + babcię Annę Połubińską, ich + córkę Barbarę Orzech oraz + wujka Piotra Szwankowskiego.

  1. Do Bożej Opatrzności przez wstaw. MB Opolskiej i bł. o. Ligudy z prośbą o ulgę w cierpieniu i pomoc w rozwiązaniu problemów dla rodziny Ewy.

10.30 Suma: Do Świętej Rodziny Nazaretańskiej o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji małżonków jubilatów…

12.00 Do Bożej Opatrzności przez wstaw. MB Opolskiej i bł. Edmunda Bojanowskiego z podziękowaniem za wieloletnią posługę na rzecz parafii katedralnej z prośbą o potrzebne łaski na dalsze lata życia dla siostry Specjozy – naszej zakrystianki.

15.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 Za + ojca Bronisława Skwarek (40. rocznica śmierci).

17.45 Wynagradzająca modlitwa różańcowa z modlitwą suplikacji w int. o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

18.30 Za ++ Władysławę i Józefa Kowalskich (26. rocznica śmierci).

Do góry