Intencje

DNI KRZYŻOWE - MODLITWY O URODZAJE I O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO W PRACY

Poniedziałek — 22 maja 2017 roku
6.30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ojca Juwencjusza Knosali OFM w 29. rocznicę kapłaństwa.
8.00 1. Za + Stanisława Dżumak.
2. Za ++ rodziców Rafała i Hildegardę Kaniut, ++ z pokrewieństwa z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.45 Dni Krzyżowe. Nabożeństwo majowe.
18.30 1. Za ++ rodziców i dziadków Marię i Gerarda Burszka (rocznica śmierci).
2. Za + Mieczysławę Rejman.

Wtorek — 23 maja 2017 roku
6.30 1. Za ++ rodziców Stefanię i Wojciecha Kubica, ++ braci Jana i Józefa Kubica, + córkę Marię Zwarycz i jej + matkę.
2. Za + Alojzego Szymaniec, jego ++ rodziców i rodzeństwo.
8.00 Za ++ rodziców Antoniego i Rozalię Panicz.
17.45 Dni Krzyżowe. Nabożeństwo majowe.
18.30 1. Za + żonę Cecylię Kowalską (7. rocznica śmierci) oraz ++ z rodzin Kowalskich i Trąbińskich.
2. Za + żonę, mamę i babcię Danutę Szczęśniak.

Środa — 24 maja 2017 roku, WSPOMNIENIE NMP WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH
6.30 1. Za + matkę Annę (rocznica śmierci), jej ++ córki Annę i Waleskę, + ojca Franciszka.
2. Do Anioła Stróża z prośbą o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla Krzysztofa z okazji 7. urodzin oraz w intencji rodziny Stellmach.
8.00 Za + ojca Zdzisława Leszczyńskiego (rocznica śmierci), + mamę Wandę, jej + siostrę Krystynę, ++ rodziców Janinę i Franciszka, Marię i Stefana oraz ++ z obu stron.
17.45 Dni krzyżowe. Nabożeństwo majowe.
18.30 1. Za + syna i brata Marka Lipnickiego, + męża, ojca i dziadka Ryszarda oraz wszystkich ++ z rodziny.
2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji syna Krzysztofa Wysada z okazji 15. rocznicy urodzin.

Czwartek — 25 maja 2017 roku
6.30 1. Przez wstawiennictwo św. Piusa X z prośbą, aby Duch Święty kształtował serca kapłanów na wzór Serca Jezusowego oraz o liczne powołania do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.
2. Do Miłosierdzia Bożego za + męża Gerarda, ++ rodziców Jana i Joannę, ++ Józefa i Marię Zdzuj, + Józefa Lempka, + siostrę zakonną Henrykę i + ciotkę Agnieszkę.
8.00 Za + męża Janusza Durma, ++ rodziców z obu stron, ++ siostry Helenę i Elżbietę, + brata Stanisława.
17.00 Msza św. szkolna w kościele św. Sebastiana: Przez wstawiennictwo MB Opolskiej z prośbą o Boże błogosławieństwo i pozytywne rozwiązanie sytuacji życiowej w pewnej intencji.
18.00 Nabożeństwo majowe.
18.30 Przez wstawiennictwo Matki Królowej Przenajdroższej Krwi i św. Kaspra del Bufalo o rozwój Wspólnoty Krwi Chrystusa, a także za biskupów i kapłanów oraz za żyjących członków Wspólnoty Krwi Chrystusa przy parafii katedralnej oraz za ich rodziny, a także o szczęście wieczne dla zmarłych.

Piątek — 26 maja 2017 roku, WSPOMNIENIE ŚW. FILIPA NEREUSZA, DZIEŃ MATKI, 90. ROCZNICA ŚWIĘCEŃ NASZEGO PARAFIANINA BŁ. ALOJZEGO LIGUDY
6.30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji urodzin Adeli.
8.00 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Peters i Bawol.
18.00 Nabożeństwo w intencji naszych matek (w przygotowaniu Dzieci Maryi).
18.30 1. Przez wstawiennictwo MB Opolskiej i bł. Alojzego Ligudy w intencji wszystkich matek, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
2. Za + Helenę Sakowicz (1. rocznica śmierci) i jej + męża Władysława.
2. Za + męża Jerzego Szmera (4. rocznica śmierci), ++ rodziców z obu stron – ofiarowana od żony i dzieci z wnukami.

Sobota — 27 maja 2017 roku
7.00 Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Opolskiej i św. Józefa z prośbą o dar błogosławieństwa Bożego dla wszystkich zaangażowanych w dzieło renowacji katedry, a więc członków Kapituły oraz Stowarzyszenie Crux i dobrodziejów zarówno pomagających materialnie, jak i wspierających modlitewnie.
8.00 Za + wujka Ludwika Liszkiewicz i jego + żonę Teresę.
17.45 Nabożeństwo majowe.
18.30 1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Janiny i Jerzego oraz Marcina z Marleną i dziećmi Kacprem i Ksawerym.
2. Do Bożej Opatrzności w dziękczynieniu za otrzymane łaski, prosząc o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinach córek Justyny i Haliny.

Niedziela — 28 maja 2017 roku, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
7.00 Za + Zofię Michalik (6. rocznica śmierci), ++ Jerzego i Ryszarda Michalik, ++ Stefanię i Antoniego Wolak.
9.00 Za ++ rodziców Alojzego i Agnieszkę Kornek, + ojca Alojzego Bieniek, + szwagra i dusze w czyśćcu cierpiące.
10.30 Suma: Przez wstawiennictwo MB Opolskiej z prośbą o Bożą opiekę i dary Ducha Świętego dla członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i wszystkich osób zaangażowanych w życie naszej parafii.
12.00 Msza familijna: Za + Józefę Strycharz (8. rocznica śmierci), jej + męża Franciszka oraz o błogosławieństwo Boże dla żyjących z rodziny.
15.50 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
16.00 1. Do Trójcy Przenajświętszej z prośbą o opiekę nad rodzinami członków Arcybractwa.
2. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Opolskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Danuty Drabik w dniu urodzin oraz o dalszą opiekę Bożą dla całej rodziny.
17.45 Nabożeństwo majowe.
18.30 Za ++ rodziców Adama i Helenę Jarosz, ++ siostry Stanisławę i Celinę, ++ braci Jana i Edwarda, + bratową Marię i + bratanicę Elżbietę.

Do góry